Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak być prawdziwie człowiekiem… Jak być prawdziwie człowiekiem…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak być prawdziwie człowiekiem… Jak być prawdziwie człowiekiem…"— Zapis prezentacji:

1 Jak być prawdziwie człowiekiem… Jak być prawdziwie człowiekiem…

2 Żyliśmy w epoce Jana Pawła II – bo tak będzie nazwane ostatnie ćwierćwiecze – papieża, który odmienił Kościół katolicki, Żyliśmy w epoce Jana Pawła II – bo tak będzie nazwane ostatnie ćwierćwiecze – papieża, który odmienił Kościół katolicki, odmienił Polskę, odmienił świat. odmienił Polskę, odmienił świat. Wreszcie – odmienił każdego z nas. Wierzymy, że na lepsze, bowiem odwoływał się do tego, co w każdym człowieku jest dobre i szlachetne. Wierzymy, że na lepsze, bowiem odwoływał się do tego, co w każdym człowieku jest dobre i szlachetne. Nakazywał zaś wyrzeczenie się tego, Nakazywał zaś wyrzeczenie się tego, co podłe i małostkowe – choćby na chwilę. co podłe i małostkowe – choćby na chwilę.

3

4

5

6 Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, co posiada, lecz przez to, lecz przez to, kim jest; kim jest; nie przez to, co ma, nie przez to, co ma, lecz przez to, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. czym dzieli się z innymi.

7 Cierpienie ma sens Cierpienie ma sens Cierpienie nie jest karą za grzechy Cierpienie nie jest karą za grzechy ani nie jest odpowiedzią Boga ani nie jest odpowiedzią Boga za zło człowieka. za zło człowieka. Można je rozumieć tylko i wyłącznie Można je rozumieć tylko i wyłącznie w świetle Bożej miłości, w świetle Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje. wszystkiego, co na tym świecie istnieje.

8 Pater noster, qui es in caelis: Pater noster, qui es in caelis: sanctificétur nomen tuum; sanctificétur nomen tuum; advéniat regnum tuum; advéniat regnum tuum; fiat volúntas tua, fiat volúntas tua, sicut in caelo, et in terra. sicut in caelo, et in terra. Panem nostrum cotidiánum Panem nostrum cotidiánum da nobis hodie; da nobis hodie; et dimítte nobis débita nostra, et dimítte nobis débita nostra, sicut et nos dimíttimus sicut et nos dimíttimus debitóribus nostris; debitóribus nostris; et ne nos indúcas in tentatiónem; et ne nos indúcas in tentatiónem; sed líbera nos a malo. sed líbera nos a malo. Amen. Amen.

9 (…) Tam była cukiernia… po maturze chodziliśmy na kremówki..! Nie zapomina się tak łatwo…

10 Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.

11 Młodzież krzyczy: - Niech żyje papież! A papież odpowiada: - Niech żyje młodzież! Na to Młodzież głośniej - Niech żyje papież!! A papież znowu - Niech żyje młodzież!! Młodzież zareagowała jeszcze głośniej. Papież natomiast: - Nie macie ze mną szans. Idźcie już. - Nie, - Ależ idźcie już, bo będziecie zmęczeni. - NIE - No więc pytam się was po raz trzeci: idziecie spać? - NIE! - Róbcie jak chcecie, ale ja idę. - NIE! - Ja idę, ja idę, choćbyście nie wiem jak krzyczeli, to ja idę. Ja muszę jutro rano chodzić na nogach, a nie na rzęsach. Do-bra-noc!

12 Jan Paweł II 18.05.1920-2.04.2005r. Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć Jan Paweł II

13


Pobierz ppt "Jak być prawdziwie człowiekiem… Jak być prawdziwie człowiekiem…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google