Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach 2012/2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach 2012/2013."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą 2.0 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach 2012/2013

2  „Szkołą z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) przez nauczycieli i uczniów w edukacji oraz rozwijanie ciekawych i atrakcyjnych sposobów nauczania, przede wszystkim metody projektu edukacyjnego. Program pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł, i wykorzystywania wiedzy w praktyce. 

3 Zespół nauczycieli Wszyscy jesteśmy członkami zespołu, który racjonalnie i sprawiedliwie rozdziela zadania, planuje współpracę i dzieli się pomysłami na zajęcia oraz może korzystać z cudzych doświadczeń.

4 Zasady pracy w Zespole 2.0   1. Czuję się odpowiedzialny za rezultaty pracy całej grupy, także za to, co robią inni.   2. Jestem zaangażowany w pracę grupy do końca.   3. Dzielę się z innymi pomysłami, niczego nie chomikuję.   4. Szanuję zdanie kolegów.   5. Uprzejmie odnoszę się do innych unikając złośliwości.   6. Potrafię słuchać innych.   7. Potrafię przyjąć krytyczne uwagi.   8. Pomagam innym w pracy.   9. Gdy nie mogę przyjść na spotkanie, przekazuję to, co zrobiłem/łam.   10. Przestrzegam wyznaczonych terminów.

5 Zasoby szkoły   Zasoby to:   1. Ludzie (nauczyciele, którzy potrafią/chcą korzystać z TIK w nauczaniu, informatyk, inni specjaliści, uczniowie).   2. Ich umiejętności (znajomość programów, obsługi sprzętu, platform, lista osób, które mogą pomóc innym, możliwość przeprowadzenia wewnętrznego szkolenia).   3. Sprzęt (komputery, rzutniki, routery, tablice interaktywne, kamery).   4. Infrastruktura (sale, internet, Wi-Fi, okablowanie, gniazdka elektryczne w pomieszczeniach).

6 Pytania i problemy   Należy zastanowić się:   1. Jak najefektywniej wykorzystać zasoby szkoły oraz jak powiększyć stan posiadania?   2. Za pomocą jakich narzędzi chcielibyśmy uczyć?   3. Czego potrzebujemy od razu, a co jest potrzebą, która może zostać zaspokojona w dalszej perspektywie?   4. Z jakimi problemami w tym roku muszą się zmierzyć szkoła i nauczyciele?   5. Co powinno zostać lepiej rozdysponowane, bo w obecnej chwili jest wykorzystywane w niewystarczającym stopniu?

7 Plan działania   Należy opracować szczegółowy plan działania szkoły, który powinien odnosić się do celów, jakie szkoła sobie stawia jako instytucja. Warto pomyśleć o następujących kwestiach:   1. Co szkoła chce zmienić w swoim systemie pracy dzięki modernizacji i komputeryzacji?   2. Jakie konkretne działania podejmą uczestnicy programu?   3. Kto będzie odpowiedzialny za realizację poszczególnych zadań?   4. Jaki jest plan minimum, a jaki maksimum? Kiedy zmiany będą wprowadzane w życie?   5. Jak sprawdzicie, co się udało?   Ważne, żeby plan był realistyczny, możliwy do wprowadzenia w życie i konkretny.


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych w Kielcach 2012/2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google