Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bądź bezpieczny w internecie. Czym jest internet Kopalnią wiedzy Placem zabaw Sposobem komunikowania się Wielkim śmietnikiem Zagrożeniem dla użytkowników.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bądź bezpieczny w internecie. Czym jest internet Kopalnią wiedzy Placem zabaw Sposobem komunikowania się Wielkim śmietnikiem Zagrożeniem dla użytkowników."— Zapis prezentacji:

1 Bądź bezpieczny w internecie

2 Czym jest internet Kopalnią wiedzy Placem zabaw Sposobem komunikowania się Wielkim śmietnikiem Zagrożeniem dla użytkowników

3 Skarbnica wiedzy? Czy sam fałsz? Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj też że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe!

4 Jest to straszenie poniżanie kogoś w Internecie robienie zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają podszywane się pod kogoś w Sieci Cyberprzemoc

5 Czaty Żeby bezpiecznie korzystać z czatów nie można podawać swojego imienia i nazwiska a także miejsca zamieszkania. Trzeba posługiwać się Nickiem czyli wymyślonym pseudonimem

6 Szkodliwymi treści Niestety w Internecie jest ogromna ilość stron ze szkodliwymi treściami np.wulgaryzmy Zainstaluj program Opiekun Dziecka w Internecie.

7 Zakupy w Internecie Jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej i nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy rodziców.

8 Nie ufaj osobom poznanym w sieci Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców!

9 Zabezpiecz swój komputer! Jeżeli twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy.

10 Nie podawaj swoich danych! W Internecie posługuj się tylko nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły.

11 Uważaj na nieznajomych W Internecie grasuje mnóstwo pedofili. Nie daj się nabrać! Nie pisz z nieznajomymi, nie wysyłaj im swoich zdjęć! Przecież tak naprawdę nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie!

12 Uzależnienie od Internetu Internet potrafi zahipnotyzować, działać jak narkotyk i uzależnić. Coraz więcej ludzi cierpi na uzależnienie od Internetu.

13 Moje tajne hasło. Pamiętaj że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę.

14 Mów, jeśli coś cię zaniepokoi! W sytuacjach kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie!

15 Szanuj użytkowników internetu Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali ciebie. Stosuj zasady netykiety

16 Strony przyjazne dzieciom: www.sieciaki.pl www.zyraffa.pl www.tomek-i-przyjaciele.pl www.planetaenergii.pl www.zabawna-kraina.pl www.naukadladzieci.net www.necio.pl/ www.dolinka.szkola.net/

17 Materiały wykorzystane w prezentacji http://dzieckowsieci.fdn.pl/sites/default/files/file/dziecko-w- sieci/przewodniki-dws/dbajofejs2.pdfhttp://dzieckowsieci.fdn.pl/sites/default/files/file/dziecko-w- sieci/przewodniki-dws/dbajofejs2.pdf http://fdn.pl/sites/default/files/file/dziecko-w-sieci/przewodniki- dws/DoTheCheckFDN.pdfhttp://fdn.pl/sites/default/files/file/dziecko-w-sieci/przewodniki- dws/DoTheCheckFDN.pdf http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/2-cyberprzemoc http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/3-niebezpieczne-kontakty http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/1-uzaleznienie-od-internetu- komputerahttp://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/1-uzaleznienie-od-internetu- komputera http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/4-nieuprawniony-dostep http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/6-szkodliwe-tresci http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/8-bezpieczny-komputer http://www.helpline.org.pl/dowiedz-sie/10-bezpieczny-ty http://www.321internet.pl/index.html http://www.321internet.pl/zasady.html http://bezpieczna.wp.pl/


Pobierz ppt "Bądź bezpieczny w internecie. Czym jest internet Kopalnią wiedzy Placem zabaw Sposobem komunikowania się Wielkim śmietnikiem Zagrożeniem dla użytkowników."

Podobne prezentacje


Reklamy Google