Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTUJE:. DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTUJE:. DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTUJE:

2 DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia

3 KROK 1  Zapoznaj się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, którą możesz znaleźć na stronach internetowych szkół oraz Starostwa Powiatowego w Bytowie (www.powiatbytowski.pl)‏ www.powiatbytowski.pl

4 KROK 2  Wypełnij podanie. Możesz je otrzymać w sekretariatach szkół ponadgimnazjalnych, ściągnąć z ich stron internetowych lub ze strony Starostwa Powiatowego w Bytowie. Formularz podania jest jednakowy w całym powiecie bytowskim.

5 KROK 3  Spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych możesz wybrać do 6 oddziałów. Wybierz więc wszystkie dostępne, aby mieć większe szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły.

6 KROK 4  Jeżeli dostaniesz się do oddziału wybranego jako pierwszy, zostaniesz skreślony z listy kandydatów do oddziałów wybranych dalej.

7  Jeżeli nie dostaniesz się do oddziału pierwszego wyboru, następny w kolejności będzie oddział numer dwa, trzy, itd. KROK 4 c.d.

8 KROK 5  W dniach od 14 maja do 22 czerwca 2015 r. złóż dokumenty do sekretariatu szkoły ponadgimnazjalnej wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu.

9 KROK 6  Od 26 czerwca do 30 czerwca 2015 r. do godz. 12.00 sekretariaty szkół ponadgimnazjalnych wskazanych w pierwszym wyborze będą przyjmowały kopie lub oryginały świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

10 KROK 7  2 lipca 2015 r. do godz. 12.00 dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych ogłoszą listę kandydatów przyjętych do szkoły.  Lista ta zostanie również opublikowana na stronach internetowych danej szkoły ponadgimnazjalnej.

11 KROK 8  Jeżeli zostałeś przyjęty do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej powinieneś do 6 lipca 2015r. do godz. 12.00 potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole w postaci oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.  7 lipca 2015r.do godz. 12:00 ogłoszona zostanie lista uczniów przyjętych do szkoły przez dyrektora danej szkoły.

12 KROK 9  Jeżeli Ci się nie powiodło – masz jeszcze szanse! Do 9 lipca 2015 r. do godz. 15:00 możesz złożyć dokumenty w celu podjęcia nauki w szkole, która dysponuje wolnymi miejscami.  10 lipca 2015r.do godz. 12:00 ogłoszona zostanie lista uczniów przyjętych do szkoły przez dyrektora danej szkoły.

13 KROK 10 OSTATNIA SZANSA  Od 24 do 26 sierpnia 2015 r. szkoły, które dysponują wolnymi miejscami przyjmować będą oryginały dokumentów uczniów nieprzyjętych w dniu 10 lipca 2015 r.  28 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00 – ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych do szkół.

14 Życzymy powodzenia!!!


Pobierz ppt "PREZENTUJE:. DROGA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ Przedstawiają: Danusia Madzia Grażynka Darek Agusia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google