Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Octagon Tower Katedra w Ely (dokładnie - Kościół Katedralny Świętej i Niepodzielnej Trójcy w Ely, ang. Ely Cathedral) to anglikańska katedra gotycka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Octagon Tower Katedra w Ely (dokładnie - Kościół Katedralny Świętej i Niepodzielnej Trójcy w Ely, ang. Ely Cathedral) to anglikańska katedra gotycka."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Octagon Tower

5

6 Katedra w Ely (dokładnie - Kościół Katedralny Świętej i Niepodzielnej Trójcy w Ely, ang. Ely Cathedral) to anglikańska katedra gotycka w diecezji Ely. Jest siedzibą anglikańskiego biskupa Ely. Znajduje się w mieście Ely w hrabstwie Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii. Budowę katedry rozpoczęto za panowania Wilhelma Zdobywcy w 1083r. Trwała aż do XIV w. Katedra, mierząca 565 stóp (ok. 172 m), jest najdłuższym gotyckim kościołem nie tylko w Anglii ale także w Europie, jednak prawdopodobnie ze względu na lokalizację, żadne większe miasto nie zostało tu zbudowane. Górując nad okolicą, do dziś pozostaje przykładem wielkości średniowiecznych zakonów.

7

8

9

10

11 EDELDREDA, święta (?-679) trzecia córka Annasa, króla Wschodniej Anglii; Jej siostrami były, święte: Seksburga, Edelburga i Withburga. Na żądanie rodziców poślubiła księcia Tonberta. Po śmierci męża schroniła się na wyspie Ely, gdzie pozostawała przez pięć lat. Wyszła powtórnie za mąż za Egfryda. Po 12 latach tego związku, mimo sprzeciwu męża wstąpiła do klasztoru. W 672 roku powróciła na wyspę Ely i założyła tam klasztor, którego była przeoryszą. Zmarła 23 czerwca i w tym też dniu jest czczona

12

13 Centralny octagon (pod dachem), rozciąga się na całą szerokość gotyckiej budowli i jej wieży

14

15

16

17 Lady Chapel

18

19

20

21

22 Ely Cathedral Organy

23

24

25 Wnętrze katedry. Obraz,który namalował Alexander Creswell

26 Images from web and own www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "Octagon Tower Katedra w Ely (dokładnie - Kościół Katedralny Świętej i Niepodzielnej Trójcy w Ely, ang. Ely Cathedral) to anglikańska katedra gotycka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google