Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S TUDENCKIE K OŁO N AUKOWE KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S TUDENCKIE K OŁO N AUKOWE KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO."— Zapis prezentacji:

1 S TUDENCKIE K OŁO N AUKOWE KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO

2 M IKOŁAJKI W H OSPICJUM W dniu 6 grudnia 2013 roku grupa studentek SKN Pielęgniarstwo wraz z opiekunem odwiedziła pacjentów Łomżyńskiego Hospicjum. Był czas na życzenia świąteczne i chwile rozmów. Studentki przygotowały własnoręcznie dla wszystkich kolorowe bombki, które ożywiły kolorami sale chorych tam przebywających. Niektórym łza zakręciła się w oku...

3 K OLĘDOWANIE W D OMU P OMOCY S POŁECZNEJ W Ł OMŻY 27 grudnia 2013 roku grupa studentek Studenckiego Koła Naukowego Kierunku Pielęgniarstwo odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Łomży na ul. Sikorskiego. Podopiecznym zakręciły się łzy w oczach przy wspólnym śpiewie tradycyjnych kolęd. Wybrzmiały również życzenia świąteczne i noworoczne dla mieszkańców, a zakończeniem był słodki poczęstunek przygotowany przez studentki. Otrzymaliśmy zaproszenie do częstszych odwiedzin w DPS i już mamy pomysł kiedy będzie kolejny raz... - dzień babci i dziadka....

4

5 D ZIEŃ BABCI I DZIADKA W DPS W Ł OMŻY Zgodnie z obietnicą dnia 28.01.2014 roku studentki Studenckiego Koła Naukowego Kierunku Pielęgniarstwo ponownie odwiedziły DPS przy ul. Sikorskiego. Tym razem dziewczęta zrobiły podopiecznym miłą niespodziankę z okazji niedawnych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Świąteczne kolędowanie tak bardzo przypadło pensjonariuszom do gustu, że oprócz gorących życzeń ponownie rozbrzmiały dźwięki kolęd. Na zakończenie wizyty na mieszkańców czekała słodka niespodzianka.

6

7 A KCJA „ N IE BĄDŹMY OBOJĘTNI ” W ubiegłym roku już po raz szósty wzięliśmy udział w akcji „Nie bądźmy obojętni”. Jak co roku studenci Pielęgniarstwa odwiedzali ludzi samotnych, bezdomnych, chorych i udzielali im pomocy przedlekarskiej. Akcja realizowana jest przy ścisłej współpracy z Komendą Miejską Policji oraz Caritas Łomża. Na te swoiste „patrole pomocy” wolontariuszki jeżdżą policyjnymi radiowozami i chodzą zawsze w towarzystwie dzielnicowego, co gwarantuje bezpieczeństwo i ewentualny szybki kontakt z Komendą Policji, Pogotowiem Ratunkowym lub innymi służbami. Pierwsza akcja była zainicjowana w roku 2006 i trwa cyklicznie w każdym roku, w miesiącach zimowych. Koordynatorem z ramienia Uczelni jest dr Agata Gołębiewska.

8 D ZIEŃ RATOWNICTWA W PRZEDSZKOLU W W YGODZIE Z okazji Dnia Ratownictwa udaliśmy się z wizytą do przedszkola w Wygodzie. Dzieciaki dowiedziały się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.

9

10

11 A KCJA REJESTRACJI DO DKMS Po raz trzeci włączyliśmy się w największą akcję w Polsce rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wiosną mobilizacją studentów było hasło: „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie”. To kontynuacja Fundacji DKMS Polska, której głównym celem jest znalezienie dawcy dla osób chorujących na nowotwory krwi. Przez dwa dni, tj.: 10 i 12 kwietnia 2014 udało nam się zarejestrować ok. 160 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych Jednak nie spoczywamy na laurach już w grudniu planujemy kolejną rejestrację Tym razem pod hasłem „ Dwa wymazy & do bazy”.

12

13

14 S ZKOLENIE Zorganizowaliśmy szkolenie „Nowoczesne techniki leczenia ran przewlekłych i powikłanych” 20 maja 2014 roku – udział wzięło 230 osób – studenci PWSIP i pracownicy medyczni szpitali, przychodni z terenu województwa podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego.

15

16 P IERWSZA P OMOC W S ZKOLE P ODSTAWOWEJ NR 7 W Ł OMŻY 3 czerwca odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 7 w Łomży, gdzie dzieci uczyły się jak udzielić pierwszej pomocy. Radości było co niemiara, gdyż każdy chciał spróbować swoich sił w bandażowaniu czy masażu serca.

17

18

19 K ONFERENCJA PT.: „C ZŁOWIEK - Z DROWIE - Ś RODOWISKO ”

20


Pobierz ppt "S TUDENCKIE K OŁO N AUKOWE KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google