Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niektóre zwierzęta chronione w Polsce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niektóre zwierzęta chronione w Polsce"— Zapis prezentacji:

1 Niektóre zwierzęta chronione w Polsce
Anna Pasternacka

2 BOCIAN czarny Bocian - gatunek dużego ptaka brodzącego z rodziny bocianów. Spotyka się je w grupach. Ich pożywienie to m.in. : myszy, muchy, żaby. biały

3 NIETOPERZ Nietoperz – rząd ssaków łożyskowych. Spotyka się je w grupach około 100 nietoperzy. Żywią się owadami, owocami a niekiedy roślinami.

4 RYŚ Ryś - gatunek lądowego ssaka drapieżnego z rodziny kotowatych. Rysie najczęściej żyją z samicami. Żywią się zdobyczami upolowanymi przez siebie np. sarny, jelenie, jastrzębie .

5 ŚWISTAK Świstak - gryzoń z rodziny wiewiórkowatych. Żyją one w grupach około 20 świstaków. Żywią się wyłącznie roślinami, zarówno nadziemnymi pędami, jak i bulwami i korzeniami.

6 NIEDŹWIEDŹ BRUNATNY Niedźwiedź brunatny - gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Żyje samotnie do czasu ,kiedy znajdzie samicę. Żywi się rybami, miodem, łosiami, jeleniami, owocami czy jajami ptaków.

7 ŻUBR Żubr - gatunek łożyskowca z rodziny krętorogich, rzędu parzystokopytnych. Żyje w stadach . Żywi się roślinami.

8 DLACZEGO NIEKTÓRE ZWIERZĘTA SĄ POD OCHRONĄ ?
Niektóre zwierzęta są pod ochroną ponieważ : 1. Są bardzo rzadkim gatunkiem. 2. Jest ich bardzo mało. 3.Są zagrożone wyginięciem.

9 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI
Oczywiście to nie wszystkie zwierzęta. W Polsce jest chronionych bezkręgowców i 450 kręgowców DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI Anna Pasternacka, klasa VI


Pobierz ppt "Niektóre zwierzęta chronione w Polsce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google