Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niektóre zwierz ę ta chronione w Polsce Anna Pasternacka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niektóre zwierz ę ta chronione w Polsce Anna Pasternacka."— Zapis prezentacji:

1

2 Niektóre zwierz ę ta chronione w Polsce Anna Pasternacka

3 czarny Bocian - gatunek dużego ptaka brodzącego z rodziny bocianów. Spotyka się je w grupach. Ich pożywienie to m.in. : myszy, muchy, żaby. biały

4 Nietoperz – rząd ssaków łożyskowych. Spotyka się je w grupach około 100 nietoperzy. Żywią się owadami, owocami a niekiedy roślinami.

5 Ryś - gatunek lądowego ssaka drapieżnego z rodziny kotowatych. Rysie najczęściej żyją z samicami. Żywią się zdobyczami upolowanymi przez siebie np. sarny, jelenie, jastrzębie.

6 Świstak - gryzoń z rodziny wiewiórkowatych. Żyją one w grupach około 20 świstaków. Żywią się wyłącznie roślinami, zarówno nadziemnymi pędami, jak i bulwami i korzeniami.

7 Niedźwiedź brunatny - gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Żyje samotnie do czasu,kiedy znajdzie samicę. Żywi się rybami, miodem, łosiami, jeleniami, owocami czy jajami ptaków.

8 Żubr - gatunek łożyskowca z rodziny krętorogich, rzędu parzystokopytnych. Żyje w stadach. Żywi się roślinami.

9 Niektóre zwierzęta są pod ochroną ponieważ : 1. Są bardzo rzadkim gatunkiem. 1. Są bardzo rzadkim gatunkiem. 2. Jest ich bardzo mało. 3.Są zagrożone wyginięciem.

10 Oczywiście to nie wszystkie zwierzęta. W Polsce jest chronionych 2700 bezkręgowców i 450 kręgowców Anna Pasternacka, klasa VI


Pobierz ppt "Niektóre zwierz ę ta chronione w Polsce Anna Pasternacka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google