Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,, Przyjaciel lasu ’’ Przyjaciel lasu to mój tata Ryszard Trzciński, który z lasem jest związany od najmłodszych lat. Jako myśliwy, nie tylko zajmuje się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",, Przyjaciel lasu ’’ Przyjaciel lasu to mój tata Ryszard Trzciński, który z lasem jest związany od najmłodszych lat. Jako myśliwy, nie tylko zajmuje się."— Zapis prezentacji:

1 ,, Przyjaciel lasu ’’ Przyjaciel lasu to mój tata Ryszard Trzciński, który z lasem jest związany od najmłodszych lat. Jako myśliwy, nie tylko zajmuje się łowiectwem, lecz również bierze czynny udział w życiu lasu i jego mieszkańców, w Nadleśnictwie Tuchlin.

2 Głównymi czynnościami wspierającymi mieszkańców lasu jest zapewnienie im pożywienia, a więc: tworzenie poletek uprawnych, uzupełnianie solanek i paśników sianem.

3 Dokarmia zwierzęta: ziarnami zbóż, kukurydzą, warzywami i topinamburem szczególnie w porze zimowej. Zbiera również wnyki i sidła zastawiane przez kłusowników.

4 Dba o rezerwat, który stwarza warunki naturalne dla bobra, bociana czarnego i różnych płazów. Dba również o pomniki przyrody znajdujące się na terenie lasu (stare, oznakowane drzewa).

5 Ochrania zdrowe drzewa przed bobrami, poza rezerwatem.

6 . Bierze udział w zalesianiu lasu (tu posadzone dęby) i ochrania młode drzewka przed zwierzyną leśną. Fotografie i tekst wykonał Emil Trzciński kl. IV Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.


Pobierz ppt ",, Przyjaciel lasu ’’ Przyjaciel lasu to mój tata Ryszard Trzciński, który z lasem jest związany od najmłodszych lat. Jako myśliwy, nie tylko zajmuje się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google