Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeżdżę z głową. Bądźmy bezpieczni!!!. O programie. Dlaczego powstał program „Jeżdżę z głową”? Według danych Policji rok 2010 był rokiem spadku przestępstw.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeżdżę z głową. Bądźmy bezpieczni!!!. O programie. Dlaczego powstał program „Jeżdżę z głową”? Według danych Policji rok 2010 był rokiem spadku przestępstw."— Zapis prezentacji:

1 Jeżdżę z głową. Bądźmy bezpieczni!!!

2 O programie. Dlaczego powstał program „Jeżdżę z głową”? Według danych Policji rok 2010 był rokiem spadku przestępstw drogowych, co wiąże się z poprawą stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Mniej było wypadków, mniej osób zabitych i rannych. Łącznie doszło do 38.776 wypadków drogowych, w których zginęły 3 902 osoby a 48 872 osób odniosło obrażenia ciała. Powyższe statystyki zmobilizowały Fundację Banku BGŻ, do przeprowadzenia wśród młodzieży gimnazjalnej badań sprawdzających ich poziom wiedzy na temat bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym oraz znajomość przepisów ruchu drogowego wprowadzonych w 2011 r. Z badań wynika, że choć 93% gimnazjalistów jeździ rowerem, tylko nieco połowa z nich zna przepisy ruchu drogowego odnoszące się do rowerzystów. Aż 18% gimnazjalistów z małych miejscowości miało wypadek na rowerze. Najczęstszą ich przyczyną jest nieostrożność i brak poszanowania innych uczestników ruchu drogowego. Czas to zmienić. Fundacja BGŻ, od lat zaangażowana w działania edukacyjne kierowane do młodzieży z mniejszych miejscowości, uruchomiła ogólnopolski program edukacyjny dla uczniów gimnazjów z małych miejscowości „Jeżdżę z głową”. Program ma przypomnieć podstawowe zasady ruchu drogowego oraz edukować w zakresie nowych praw, w celu zmiany młodych ludzi w (jeszcze bardziej) odpowiedzialnych użytkowników ruchu drogowego.

3 Podsumowanie Z ankiet wynika ze największą wiedzę posiadają osoby które najczęściej jeżdżą samochodem, świadczy to o tym, że rowerzyści nie są do końca zapoznani z przepisami ruchu drogowego, co może stanowić dla nich zagrożenie.

4


Pobierz ppt "Jeżdżę z głową. Bądźmy bezpieczni!!!. O programie. Dlaczego powstał program „Jeżdżę z głową”? Według danych Policji rok 2010 był rokiem spadku przestępstw."

Podobne prezentacje


Reklamy Google