Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najdziwniejsze zwierzęta Świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najdziwniejsze zwierzęta Świata"— Zapis prezentacji:

1 Najdziwniejsze zwierzęta Świata

2 Psychrolutes Marcidus
Blobfish lub Psychrolutes marcidus jest bez wątpienia jedną z najbrzydszych ryb w oceanie. Te ryby morskie mają, coś co przypomina duży nos między dwoma oczami i wygląda jakby marszczyła brwi! 

3 Przeźroczka Indyjska Gatunek ten w warunkach naturalnych zamieszkuje wody wolno płynące oraz stojące, zarówno słodkie, jak i słonawe na terenie Indii, Bangladeszu, Pakistanu, Kambodży, Birmy, Tajlandii, Nepalu czy Malezji. Jest to bardzo cicha, nieśmiała i spokojna ryba. Stadna – grupa powinna składać się z minimum 6 osobników. Im więcej, tym lepiej – ich pewność siebie znacznie wzrasta . Nazwa łacińska: Parambassis Ranga.

4 Wyrak Filipiński To małe zwierzątko z ogromnymi oczami to wyrak filipiński. Należy do drapieżnych ssaków naczelnych. Ma od 15 do 18 cm wysokości. Za dnia leniwie i prawie bez ruchu siedzi na gałęziach, nocą poluje. Krótka szyja jest bardzo zwrotna i umożliwia obrót głowy prawie o 180 stopni. 

5 Żaba włochata Zadziornica włochata (Trichobatrachus robustus) – gatunek afrykańskiego płaza. Wyróżnia się nietypowymi wysuwanymi pazurami i włoso-podobnymi wyrostkami skórnymi samca, wiążącymi się z pełnioną przez niego opieką nad potomstwem. Gatunek nie jest zagrożony wyginięciem, choć stanowi przedmiot polowań miejscowej ludności.

6 Kret workowaty Kret workowaty (Notoryctes typhlops) — gatunek torbacza z rodziny kretów workowatych (Notoryctidae). Gatunek znany nauce od 1888 roku, ale nadal bardzo słabo poznany.

7 Gwiazdonos Gwiazdonos (Condylura cristata), jedyny przedstawiciel podrodziny gwiazdonosów zaliczanej do rodziny kretowatych. Zamieszkuje wschodnią część Ameryki Północnej. Sierść ciemnobrunatna, długość ciała 10–13 cm, długość ogona 5–8,5 cm, ciężar do 85 g.

8 MATAMATA Żółw Matamata jest najdziwniejszym ze wszystkich żółwi. Rzadko spotyka się, żeby ktoś hodował takiego gada, ponieważ do jego opieki potrzebne jest naprawdę duże terrarium. Jest to bardzo stary gatunek. Jego historia sięga 250 lat. 

9 GLAUKUS ATLANTICUS To dziwnie wyglądające zwierzę nazywane potocznie błękitnym smokiem morskim, tak naprawdę jest ślimakiem. Zwierzątko jest pięknie ubarwione ma srebrzysto błękitne kolory na stronie grzbietowej oraz ciemne blado niebieskie na podbrzuszu , posiada sześć kosmato wyglądających kończyn.

10 ŻEGLARZ PORTUGALSKI Ten gatunek należący do cewiopławów (Siphonophora) jest jedynym w swoim rodzaju stworzeniem morskim. Składa się z wielu osobników wspólnie żyjących – jest organizmem kolonijnym. 

11 SALAMANDRA OLBRZYMIA CHIŃSKA
Salamandra olbrzymia (Andrias davidianus), gatunek płaza ogoniastego  zamieszkujący górskie strumienie i rzeki centralnej części wschodnich Chin. Głowa duża, szeroka, silnie spłaszczona, oczy bardzo małe, bez powiek, pysk zaokrąglony.

12 STRASZYK AUSTRALIJSKI
Samice osiągają maksymalnie do 16 cm długości, samce zaś do 10 cm. Owad ten waży do 25 gramów. Długość życia straszyka australijskiego zależy od zapewnienia odpowiednich warunków przetrzymywania oraz jakości pokarmu mu podawanego. W terrarium w Polsce podaje mu się  liście malin, jeżyn, dębu, bluszczu, robinii albo róży.

13 The End  Autorzy: Karolina Grzelak Marta Krawczyk Paweł Stasik
Piotr Stasik Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji     

14 Źródła : http://fishindex. blogspot

15 Źródła: http://www. google. pl/imgres. imgurl=http://upload. wikimedia


Pobierz ppt "Najdziwniejsze zwierzęta Świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google