Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Marcepanowe bajki. Z czego powstaje marcepan?Z czego powstaje marcepan? Marcepan to słodka masa cukiernicza utworzona głównie z prażonych i zmielonych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Marcepanowe bajki. Z czego powstaje marcepan?Z czego powstaje marcepan? Marcepan to słodka masa cukiernicza utworzona głównie z prażonych i zmielonych."— Zapis prezentacji:

1 Marcepanowe bajki

2 Z czego powstaje marcepan?Z czego powstaje marcepan? Marcepan to słodka masa cukiernicza utworzona głównie z prażonych i zmielonych migdałów i cukru z dodatkiem olejku migdałowego

3 Trochę historiiTrochę historii Masa marcepanowa była znana już w średniowieczu, przywędrowała do Europy prawdopodobnie razem z najazdami tureckimi, lecz spór o autorstwo przepisu toczą także między sobą Włosi i Węgrzy.

4 Miasto pełne słodkości Okolice Budapesztu słyną z produkcji migdałów nadających się doskonale do produkcji marcepanu. W Szentendre na Węgrzech powstało Muzeum Marcepanu – muzeum produkcji i zdobienia marcepanu.

5 Muzeum marcepanuMuzeum marcepanu Muzeum i cukiernia, a także sklep z artystycznymi wyrobami z marcepanu, mieszczą się w jednym budynku. Każdy eksponat jest opisany szczegółowo, co do wagi zużytego surowca. Zobacz, jak wyglądają marcepanowe cuda bajkowe. Wiesz, z jakich bajek pochodzą figurki?

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29 Opracowanie i zdjęcia: Elżbieta Czerwińska-Klemke patrz: artykuł „Tydzień słodkości”


Pobierz ppt "Marcepanowe bajki. Z czego powstaje marcepan?Z czego powstaje marcepan? Marcepan to słodka masa cukiernicza utworzona głównie z prażonych i zmielonych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google