Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LUBELSKIE ZEGARY Opracowała: Iwona Kowalik. Brama Krakowska Zegar wraz z dzwonem zainstalowano na Bramie w 1585 roku na koszt króla Stefana Batorego Poza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LUBELSKIE ZEGARY Opracowała: Iwona Kowalik. Brama Krakowska Zegar wraz z dzwonem zainstalowano na Bramie w 1585 roku na koszt króla Stefana Batorego Poza."— Zapis prezentacji:

1 LUBELSKIE ZEGARY Opracowała: Iwona Kowalik

2 Brama Krakowska Zegar wraz z dzwonem zainstalowano na Bramie w 1585 roku na koszt króla Stefana Batorego Poza odmierzaniem czasu zegar ten pełnił także funkcję alarmową podczas pożarów.

3 Ogród Kurii Lubelskiej Na tarczy zegara widnieje data 1876.

4 Budynek Poczty Głównej Zegar zamontowano w 1924 roku po odbudowie gmachu po pożarze z 1923 r.

5 Muzeum Pod Zegarem W obecnym budynku muzeum w czasie wojny mieściło się więzienie Gestapo. Zakatowano w nim około 400 osób. Oryginalny przedwojenny zegar został uszkodzony podczas bombardowań miasta w 1944 roku. Wyremontowano go w 1972 roku.

6 Zegar słoneczny w Ogrodzie Saskim Zegar słoneczny powstał prawdopodobnie równocześnie z parkiem - około roku Jego tarcza ma kształt klombu kwiatowego o średnicy 8 metrów. Po wskazówce został skośnie ustawiony 30-centymetrowy metalowy kikut.


Pobierz ppt "LUBELSKIE ZEGARY Opracowała: Iwona Kowalik. Brama Krakowska Zegar wraz z dzwonem zainstalowano na Bramie w 1585 roku na koszt króla Stefana Batorego Poza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google