Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował Jakub Marchewka kl. 5b. W południowo- wschodniej części Nowego Tomyśla mieści się Park Kultury i Wypoczynku o powierzchni 34 ha. Pomysłodawcą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował Jakub Marchewka kl. 5b. W południowo- wschodniej części Nowego Tomyśla mieści się Park Kultury i Wypoczynku o powierzchni 34 ha. Pomysłodawcą"— Zapis prezentacji:

1 Przygotował Jakub Marchewka kl. 5b

2 W południowo- wschodniej części Nowego Tomyśla mieści się Park Kultury i Wypoczynku o powierzchni 34 ha. Pomysłodawcą i inicjatorem tego przedsięwzięcia był Społeczny Komitet Budowy Parku Kultury i Wypoczynku, który pod koniec 1971 roku przystąpił do realizacji swojego projektu. Budowę parku rozpoczęto w 1972 roku.

3 Muzeum mieści się w zabytkowym, olęderskim budynku mieszkalnym z końca XVIII wieku, będącym elementem dawnej zabudowy miasta. Po przeniesieniu i zrekonstruowaniu na terenie parku miejskiego, stanowi główną siedzibę Muzeum, jest miejscem prezentacji 2 wystaw stałych: Historia wikliniarstwa i plecionkarstwa w Polsce – parter Historia chmielarstwa w Polsce – poddasze

4

5

6

7

8

9

10

11

12 Stosunkowo długa historia zoo w Nowym Tomyślu rozpoczyna się w 1974 r. Początkowo był to ogród plenerowy, jednak już rok później na jego obszarze powstała pierwsza budowla. Był to wybieg dla niedźwiedzi brunatnych. Kolejne zwierzęta trafiały do zoo głównie wskutek likwidacji innych ogrodów zoologicznych. W latach 80tych i 90tych zoo przeżywało swój rozkwit. W najlepszym okresie zamieszkiwało w nim aż 45 różnych gatunków zwierząt.

13

14

15 Korzystałem z: Nowy Tomyśl. pl Zoonowytomysl. pl Google grafika.pl Panoramio.com


Pobierz ppt "Przygotował Jakub Marchewka kl. 5b. W południowo- wschodniej części Nowego Tomyśla mieści się Park Kultury i Wypoczynku o powierzchni 34 ha. Pomysłodawcą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google