Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GĘBICACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GĘBICACH"— Zapis prezentacji:

1 URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GĘBICACH
Monika Fąka

2 URODZINY MISIA Miś Uszatek – postać z telewizyjnego serialu animowanego i książek dla dzieci. Powstał 6 marca roku jako dzieło pisarza Czesława Janczarskiego oraz ilustratora Zbigniewa Rychlickiego.

3 URODZINY MISIA Początkowo Miś Uszatek gościł głównie w pisemku dla dzieci "Miś", którego był patronem, później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki.

4 URODZINY MISIA

5 URODZINY MISIA Prawdziwa eksplozja jego popularności nastąpiła jednak dopiero w 1975 roku, kiedy to Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for w Łodzi, na zlecenie Telewizji Polskiej rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem, któremu głosu użyczył Mieczysław Czechowicz.

6 URODZINY MISIA W czołówce każdego filmu pojawia się piosenka:
Na dobranoc – dobry wieczór miś pluszowy śpiewa Wam. Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam. Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś. Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś!

7 URODZINY MISIA Dzieci widziały i widzą w tym niezwykle sympatycznym oraz popularnym Misiu ukochaną zabawkę i bliskiego kolegę. Przez kolejne pokolenia przeżywają przygody Misia i jego wiernych przyjaciół, m.in.: Króliczka, Posiaczka, Zajączków i Psa.

8 URODZINY MISIA Miś Uszatek jest jednym z eksponatów w Muzeum Zabawek Takie muzea znajdują się w kilku polskich miastach, m.in.: Kudowie Zdroju, Karpaczu, Krakowie.

9 URODZINY MISIA Do 1987 roku nakręcono 104 odcinki serialu. Miś Uszatek jest ulubionym bajkowym bohaterem dzieci w wielu krajach na całym świecie.

10 URODZINY MISIA Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na rewersach dukatów lokalnych, które dla Łodzi wybiła Mennica Polska. Ich emisja rozpoczęła się 24 października 2009 roku. Tego samego dnia na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - odsłonięty został pomnik Misia Uszatka.

11 URODZINY MISIA Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci.
W końcówce filmu Miś żegna się piosenką: Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci. Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. Słowa napisał Janusz Galewicz Śpiewał Mieczysław Czechowicz.

12 KONIEC


Pobierz ppt "URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GĘBICACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google