Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W cyrku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W cyrku."— Zapis prezentacji:

1 W cyrku

2 Trochę historii Cyrk nawiązujące do tradycji starożytnego Rzymu, gdzie cyrkiem była odkryta budowla z areną, otoczona widownią (najsłynniejszy to Circus Maximus). W cyrku występowali akrobaci, tancerze, urządzano tam również wyścigi kwadryg.

3 A co to jest arena? Arena odgrodzone koliste miejsce w cyrku, gdzie odbywają się popisy. W starożytnym amfiteatrze był to plac owalny lub okrągły, miejsce igrzysk lub przedstawień teatralnych.

4 Artyści cyrkowi - klaun Klaun wyróżnia się specjalnym makijażem, w którym dominuje biel i czerwień. Klauni nie mówią podczas występów, co najwyżej wydają dźwięki, które pokazują ich nastrój. Bardzo ważną rolę w występach klauna odgrywa mimika, a ponieważ makijaż klauna jest bardzo wyraźny (biały puder pokrywający całą twarz, szminka wykraczająca poza usta i rumieńce) dzięki temu jego twarz i emocje są widoczne nawet dla widzów w odległych miejscach.

5 Inne cechy to : groteskowo duże buty, luźne lub w inny sposób niedopasowane ubranie, sztuczny nos w kształcie czerwonej kuli jakby miał katar, może być maleńki kapelusik z kwiatkiem na długiej antence, peruka lub sztuczna łysina. Całe ubranie powinno składać się z wielu jaskrawych kolorów. Może być jednolitym kombinezonem imitującym ogromny brzuch i uda. Skecze klaunów stanowią zwykle przerywnik głównego przedstawienia.

6 Akrobata Prezentuje trudne ćwiczenia gimnastyczne, m.in. na trampolinach, linach, ruchomych trapezach i na podwieszonych u sklepienia kołach. Akrobaci cyrkowi wykonują także przeskoki między przyrządami, salta, a także chodzą i jeżdżą po linie.

7 Iluzjonista Zajmuje się sztuką iluzji. Klasyczny strój iluzjonisty to garnitur, cylinder, „magiczna” pałeczka i mniejsze rekwizyty. Iluzjonistami zwykle są mężczyźni, a w roli asystentów najczęściej występują kobiety.

8 Opracowanie: Daria Olga Sędłak źródło: Wikipedia patrz: artykuł „W cyrku”


Pobierz ppt "W cyrku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google