Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik hotelarstwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik hotelarstwa."— Zapis prezentacji:

1 Technik hotelarstwa

2 Zawód hotelarza to przede wszystkim świadczenie usług na rzecz gości. Każda praca oparta  na bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem, wymaga ogromnej odpowiedzialności, odporności i wiedzy z zakresu różnorodnych dziedzin.

3 Ubiór hotelarza Kobieta - garsonka,
- włosy umyte, uczesane, nie powinny zakrywać twarzy, makijaż dyskretny, delikatny, - dłonie czyste, paznokcie zadbane, niezbyt długie, kolor lakieru nie powinien przyciągać uwagi, - kolczyki niezbyt duże, nie więcej niż dwa; pierścionki delikatne, nie więcej niż dwa.

4 Ubiór hotelarza Mężczyzna
- garnitur, biała koszula, krawat, muszka, buty kryte, - włosy ostrzyżone i uczesane, długość nie powinna przekraczać linii kołnierzyka, - twarz ogolona lub z zadbanym zarostem, - nie należy nosić kolczyków,

5 Przedmioty zawodowe Ekonomia i Prawo w Hotelarstwie
Organizacja Pracy w Hotelarstwie Język Obcy Zawodowy Obsługa Informatyczna w Hotelarstwie Podstawy Przedsiębiorczości -Marketing w Hotelarstwie

6 Praktyka zawodowa klasie i trwa miesiąc.
Praktyka zawodowa odbywa się w ciągu 4-letniej nauki w II i III klasie i trwa miesiąc. Praktyki mogą się odbywać w : motelu, hotelu i pensjonacie, w kraju lub za granicą (jeśli ukończyłeś 18 lat). Praktyka zawodowa odbywa się w części gastronomicznej, hotelowej lub na recepcji obiektu noclegowego.

7 cechy dobrego hotelarza
Uprzejmość Życzliwość Uczciwość Dyskrecja Opanowanie Kreatywność

8 Po ukończeniu technikum hotelarskiego
możesz pracować jako : Concierge

9 Recepcjonistka

10 Menadżer hotelu

11 Animator czasu wolnego Pokojówka Barman Kelner

12 ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "Technik hotelarstwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google