Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gran Canaria Kasia K. Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie to hiszpański archipelag na Ocenie Atlantyckim położony niedaleko od saharyjskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gran Canaria Kasia K. Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie to hiszpański archipelag na Ocenie Atlantyckim położony niedaleko od saharyjskich."— Zapis prezentacji:

1 Gran Canaria Kasia K. kasia@ab.pl

2 Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie to hiszpański archipelag na Ocenie Atlantyckim położony niedaleko od saharyjskich wybrzeży Afryki (trochę ponad 100 km). Gran CanariaW skład archipelagu wchodzi 7 wysp, a Gran Canaria jest trzecią co do wielkości. Jej powierzchnia wynosi 1560 m 2. Liczba jej mieszkańców (ok. 714 200) stanowi prawie połowę ludności Wysp Kanaryjskich.

3 Gran Canaria jest nazywana kontynentem w miniaturze. Północna część wyspy jest żyzna, środkowa sucha, a południowa pustynna.

4 GóryGóryGóry Ocean i plażeOcean i plażeOcean i plażeOcean i plaże Malownicze miasteczkaMalownicze miasteczkaMalownicze miasteczkaMalownicze miasteczka JaskinieJaskinieJaskinie Plantacje bananówPlantacje bananówPlantacje bananówPlantacje bananów Różnorodne kaktusyRóżnorodne kaktusyRóżnorodne kaktusyRóżnorodne kaktusy Piękne kwiatyPiękne kwiatyPiękne kwiatyPiękne kwiaty Co zobaczyłam na wyspie?

5 Stoki górskie porośnięte są bardzo ubogą roślinnością.

6 W oceanie można kąpać się cały rok…

7 W miasteczkach domy pomalowane są zazwyczaj na biało i ozdobione kolorowymi kwiatami.

8 Wysoko w górach znajduje się mała wioska jaskiniowa. Na zdjęciu obok pokazana jest jaskinia, w której chronią się w chłodzie zwierzęta domowe. Niektórzy z garstki obecnych mieszkańców również dla siebie urządzili mieszkania w jaskiniach. Ich domy są urządzone bardzo funkcjonalnie.

9 Na wyspie uprawia się banany. Okres wegetacyjny bananów trwa około ośmiu miesięcy. U nas niestety jest to niemożliwe…

10 Na wyspie rośnie wiele odmian kaktusów.

11 Barwne kwiaty można oglądać cały rok. Jednak muszą być one na bieżąco podlewane. Stosuje się specjalny system nawadniania nawadniania.

12 a słońce zaszło już nad oceanem…


Pobierz ppt "Gran Canaria Kasia K. Wyspy KanaryjskieWyspy Kanaryjskie to hiszpański archipelag na Ocenie Atlantyckim położony niedaleko od saharyjskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google