Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Porównanie ilości szkół im. Jana Pawła II w poszczególnych województwach Autorzy projektu edukacyjnego: 1. Monika Krupa III b 2.Wiktoria Kulicka III b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Porównanie ilości szkół im. Jana Pawła II w poszczególnych województwach Autorzy projektu edukacyjnego: 1. Monika Krupa III b 2.Wiktoria Kulicka III b."— Zapis prezentacji:

1 Porównanie ilości szkół im. Jana Pawła II w poszczególnych województwach Autorzy projektu edukacyjnego: 1. Monika Krupa III b 2.Wiktoria Kulicka III b 3. Paulina Mikłosz III b 4.Marta Herbreder III b 5. Joanna Lebioda III b Opiekun: Jolanta Myszka

2

3 W województwie podkarpackim imię Jana Pawła II nosi 28 przedszkoli co stanowi 73% wszystkich przedszkoli o tym imieniu. Średni procent przedszkoli noszących to imię w Polsce wynosi 0,68% na województwo.

4

5 W województwie małopolskim imię Jana Pawła II nosi 65 szkół podstawowych co stanowi 4,48% wszystkich szkół podstawowych w tym województwie, gdy średni procent w Polsce wynosi 3,5. Największy procent szkół o tym imieniu występuje w województwach: podkarpackim 5,12% zachodniopomorskim 4,81% warmińsko-mazurskim 3,58%

6

7 W województwie małopolskim imię Jana Pawła II nosi 65 gimnazjów, co stanowi 6,8% wszystkich szkół tego typu w tym województwie. Średnio w Polsce 5,4%. Największy procent gimnazjów, których patronem jest Jan Paweł II występuje w województwie podlaskim 7,8%, w trzeciej kolejności w lubelski i lubuskim po 6,4%, w małopolskim 6,1%, a w warmińsko- mazurskim wynosi 4,9%.

8

9 W województwie łódzkim 7 szkół ponadgimnazjalnych nosi imię Jana Pawła II, co stanowi 0,9% wszystkich szkół tego typu w tym województwie, gdy średnio w Polsce wynosi 0,3%. W województwie dolnośląskim 0,5%, w trzeciej kolejności w lubelskim i warmińsko-mazurskim po 0,4%.

10

11

12 W Polsce „rodzina” szkół i przedszkoli noszących imię Jana Pawła II liczy 982 placówki na 40796 istniejących. Stanowi to 2,4%. Najwięcej takich placówek znajduje się w województwach:  podkarpackim – 4,3%  małopolskim – 3,0%  podlaskim – 3,0%  lubelskim – 2,7%  mazowieckim – 2,5%, nasze województwo warmińsko mazurskie – 2,3% znajduje się pod tym względem na 10 miejscu (poniżej średniej krajowej)

13 Hipoteza, że najwięcej placówek imieniem Jana Pawła II będzie w Jego rodzinnych stronach nie sprawdziła się. Województwo małopolskie znalazło się na drugim miejscu. Województwo podkarpackie okazało się lepsze. Uważamy, że przyczyną jest duża pobożność ludności tego obszaru Polski oraz mała ilość sławnych postaci pochodzących z tych terenów.

14 Bibliografia:  edu.baza.pl  http://rodzina.org.pl


Pobierz ppt "Porównanie ilości szkół im. Jana Pawła II w poszczególnych województwach Autorzy projektu edukacyjnego: 1. Monika Krupa III b 2.Wiktoria Kulicka III b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google