Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tabletki musujące ciepła woda elementy kotła parowego z rurkami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tabletki musujące ciepła woda elementy kotła parowego z rurkami."— Zapis prezentacji:

1

2 Tabletki musujące ciepła woda elementy kotła parowego z rurkami

3 1. Nasuń dysk na krótsze ramię wspornika kotła. 2. Przytrzymując dysk włóż wspornik w gniazdo i otwór w pokrywie. Sprawdź czy dysk swobodnie się przemieszcza i równo przykrywa otwór w pokrywie.

4 3. Napełnij kubek gorącą wodą i dodaj jedną torebkę musujących tabletek. ( W zastępstwie gorącej wody i tabletek możesz użyć ocet i sodę oczyszczającą- efekt będzie podobny). 4. Nałóż pokrywką na kubek. Upewnij się, że równo przylega. Co się stało?

5 Dysk będzie się podnosił i opadał pod wpływem wypływającej „pary”. Dysk podnosi się pod wpływem energii kinetycznej wydobywającej się z otworu w pokrywie „pary”. Tabletki musujące zostały dodane aby uzyskać efekt gotowania. Kiedy używasz octu i sody oczyszczającej - efekt będzie podobny. Ta kombinacja wytwarza duże ilości dwutlenku węgla. Jego energia także spowoduje podnoszenie się dysku. W elektrowniach geotermalnych, para jest wykorzystywana do poruszania turbiny połączonej z generatorem prądu, do wytwarzania elektryczności. W ziemi są wiercone głębokie otwory a w nich instalowane rury, którymi ciepło z głębi ziemi jest kierowane do generatorów.


Pobierz ppt "Tabletki musujące ciepła woda elementy kotła parowego z rurkami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google