Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NZSNZS jest jedną z największych organizacji studenckich w Polsce, działającą na większości uczelni w naszym kraju. NZSNZS kojarzony jest z organizacją.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NZSNZS jest jedną z największych organizacji studenckich w Polsce, działającą na większości uczelni w naszym kraju. NZSNZS kojarzony jest z organizacją."— Zapis prezentacji:

1 NZSNZS jest jedną z największych organizacji studenckich w Polsce, działającą na większości uczelni w naszym kraju. NZSNZS kojarzony jest z organizacją stawiającą głównie na dobry kontakt z rzeszą studencką oraz na reprezentowanie interesów studentów w szeroko pojętym znaczeniu. Uważani jesteśmy za grupę doświadczonych organizatorów imprez studenckich. Nasze zaangażowanie w życie uczelniane jest znaczące NZSNZS jest organizacją, która stawia sobie jedne ze swoich celów: edukacje oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Co roku organizujemy szereg akcji związanych z ekologią m.in. Ogólnopolska Konferencja Ekologiczna „Ekodrom”

2

3 Prezentacja EKODROMU na MTP

4 Historia Ekodromu Ekodrom Ekodrom jest organizowany w Poznaniu po raz czwarty, o zmiennej corocznej tematyce. Konferencja EKODROM Konferencja EKODROM została stworzona z troską o pogarszające się z każdym rokiem środowisko naturalne, oraz z chęci uświadomienia społeczności o możliwościach przeciwdziałania degradacji. Cykl Cykl tych konferencji ma na celu przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz umiejętności jej zastosowania. Emitowanie zanieczyszczeń do atmosfery, niewłaściwa gospodarka człowieka surowcami naturalnymi oraz omijanie zasad zrównoważonego rozwoju wywierają negatywny wpływ na jego zdrowie oraz egzystencję organizmów żywych.

5 Ogólne tematy EKODROMU na przestrzeni 4 lat „Gospodarka wodna Wielkopolski” 11 grudnia 2004r. „Globalne ocieplenie klimatu przyczyny, skutki i przeciwdziałanie” 25 marca 2006r. „Wpływ emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych na stan powietrza atmosferycznego” 31 marca 2007r. „Odnawialne źródła energii, czysta energia, oszczędność zasobów naturalnych, jako najważniejszy element zrównoważonego rozwoju. 15 marca 2008r.

6 Wiatraki Elektrownia wykorzystująca energię fal morskich Elektrownia słoneczna

7 Tematy wykładów Program Seminarium 1.10:30 – 11:20 Mikołaj Książkiewicz „Domy pasywne”. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. 2.11:30 – 12:10 Mariusz Kostrzewa „Małe instalacje biogazowe - szansą na zrównoważony rozwój polskiej wsi”. Firma Zeneris 3.12:20 – 13:00 Agnieszka Kitka „Małe Elektrownie Wodne - potencjał rozwoju z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju”. Firma Zeneris PRZERWA 30 min 4.13:30 – 14:10 Romana Koczorowska „Zasoby energii wiatru w Wielkopolsce”. IMGW w Poznaniu 5. 14:20 – 15:00 Roman Schefke „Geotermia niskotemperaturowa - pompy ciepła”. Katedra Agrometeorologii Akademii Rolniczej w Poznaniu 6. 15:10 – 15:50 Piotr Szczepanowski „Pilotażowe promocje brykietów ze słomy jako zamiennik paliw kopalnych w domkach jednorodzinnych w Urząd Miasta Poznania

8 Zamierzone cele: Podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa, Zapoznanie przybyłych gości ze światowym problemem zubożenia surowców oraz oszczędnością zasobów naturalnych, Rozpowszechnianie informacji dotyczących alternatywnych źródeł energii, Włączenie się w program samorządowy, promujący OZE, Popieranie przedsiębiorstw wykorzystujących i produkujących energie odnawialna, Promowanie producentów urządzeń służących ochronie środowiska, Przedstawienie słuchaczom korzyści wynikających z zainwestowania w OZE, Odniesienie do praw UE wynikających z zadań jakie polska musi spełnić w celu zmniejszenia popytu na nieodnawialne źródła energii, Propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju, Promocja AR jako uczelni dbającej o naturalne środowisko,

9 Efekt planowany: –Chcemy zaszczepić w ludzkich umysłach poczucie odpowiedzialności za wyrządzone szkody środowisku –Uświadomienie społeczeństwu, iż należy podjąć jak najszybciej działania zmierzające do ochrony naturalnego środowiska i jego zasobów. –Poinformowanie, zwłaszcza studentów jak tragiczne w skutkach mogą być nieprzemyślane manipulacje człowieka w naturze oraz jak je naprawiać czy też stworzyć nowoczesną technologię przeciwdziałającą zniszczeniu

10 Nawiązana współpraca w ramach projektu EKODROM

11 Tegoroczni sponsorzy Konferencji Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu dofinansowano ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

12


Pobierz ppt "NZSNZS jest jedną z największych organizacji studenckich w Polsce, działającą na większości uczelni w naszym kraju. NZSNZS kojarzony jest z organizacją."

Podobne prezentacje


Reklamy Google