Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ślub księcia Wiliama i Kate

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ślub księcia Wiliama i Kate"— Zapis prezentacji:

1 Ślub księcia Wiliama i Kate

2 Na ślubie wnuka Elżbiety II, księcia Williama, z Kate Middleton 29 kwietnia brytyjska armia będzie miała ważną rolę do odegrania. Pełne ręce roboty będą miały wszystkie rodzaje wojsk, a z lamusa historii zostaną wydobyte samoloty pamiętające II wojnę światową. Według planów ogłoszonych w piątek przez ministerstwo obrony, ponad tysiąc żołnierzy wojsk lądowych, marynarzy i pilotów będzie obecnych na trasie przejazdu młodej pary z Opactwa Westminsteru do Pałacu Buckingham. W trakcie ceremonii ślubnej ośmiu trębaczy RAF-u uroczyście wykona fanfarę. Do opactwa zaproszono 1,9 tys. osób: rodziny młodej pary, gości dworu królewskiego i rządu, specjalnie wyróżnionych pracowników organizacji charytatywnych, dyplomatów i generalicję. Marynarze Królewskiej Marynarki uformują szpaler u zachodnich drzwi Opactwa, którymi po ślubie wyjdzie młoda para. Orkiestra marynarki zapewni oprawę muzyczną na placu przed parlamentem. Orkiestry wojskowe wystawią głównie jednostki sił lądowych, choć nie zabraknie centralnej orkiestry RAF-u. Orkiestry będą grać wzdłuż całej trasy przejazdu. Pułk Królewskiej Gwardii Konnej będzie eskortował karetę Elżbiety II, którą monarchini będzie jechać w towarzystwie księcia Edynburga Filipa. Na pałacowym dziedzińcu młodą parę powita walijska gwardia honorowa w liczbie stu osób różnych stopni. Gdy w pałacu będzie odbywał się weselny bankiet wydany przez Elżbietę II, punktualnie o godz czasu lokalnego przelecą nad nim piloci RAF-u. Obok nowoczesnych, wielozadaniowych myśliwców Typhoon i Tornado udział w przelocie wezmą legendarne maszyny z drugiej wojny światowej, w tym Lancaster, Spitfire i Hurricane. Główne funkcje porządkowe 29 kwietnia przypadną Królewskiemu Irlandzkiemu Pułkowi Straży. Irlandzcy gwardziści będą pełnić obowiązki m.in. przed Pałacem św. Jakuba, Tower - będącą średniowiecznym więzieniem, a obecnie muzeum i skarbcem, a także przed Pałacem Buckingham i wewnątrz budynku.

3 Rodzina królewska tradycyjnie pielęgnuje związki z armią
Rodzina królewska tradycyjnie pielęgnuje związki z armią. Książę William jest pilotem helikoptera ratunkowego. Ma także tytuły dowódcy (Commodore-in-Chief) okrętów podwodnych, pułkownika Gwardii Irlandzkiej, honorowego dowódcy jednostki RAF-u w Coningsby i jest patronem komórki organizującej przeloty historycznych maszyn lotniczych przy specjalnych okazjach. Ponieważ jest w służbie czynnej, do ślubu stawi się w mundurze. Książę William przyznał, że z powodu ślubu stał się nerwowy, źle sypia i w czasie przedślubnych prób nie może powstrzymać odruchowego przestępowania z nogi na nogę. Pytany, czym się niepokoi, odpowiada, że "całokształtem uroczystości". W wypowiedzi cytowanej przez brytyjską prasę William powiedział, że ślub nadal wymaga rozplanowania i jest skomplikowanym, choć ekscytującym wydarzeniem. Nie krył za to zadowolenia z tego, że udało mu się wyprowadzić w pole dziennikarzy i utrzymać w tajemnicy czas i miejsce wieczoru kawalerskiego, który przygotował dla niego brat Harry. Brytyjski dwór ujawnia szczegóły ślubu Kate Middleton i księcia Williama. Tymczasem brytyjski magazyn "Tatler" poświęcił przyszłej młodej parze cały lutowy numer Ślubu wnukowi Elżbiety II księciu Williamowi i jego narzeczonej Catherine (Kate) Middleton udzieli w opactwie westminsterskim duchowy zwierzchnik anglikanów abp Canterbury dr Rowan Williams. Szczegóły uroczystości ślubnych ujawnił w środę dwór królewski. Znana jest trasa, którą będzie się przemieszczał ślubny orszak w drodze do opactwa, oraz trasa, którą po ceremonii konwój karoc powróci do Pałacu Buckingham. Panna młoda pojedzie do opactwa z ojcem samochodem z Pałacu Buckingham, natomiast wróci karocą z mężem. Ślub rozpocznie się o godzinie czasu miejscowego. Ślubny orszak odjedzie z placu przed parlamentem w stronę ulicy Whitehall, minie koszary straży konnej i skręci w The Mall, aleję prowadzącą prosto do Pałacu Buckingham; faktycznie jest to prywatna ulica królewska, ponieważ uznana jest za teren pobliskich królewskich parków. W Pałacu Buckingham, który jest oficjalną rezydencją Elżbiety II, odbędzie się przyjęcie na cześć młodej pary. Wezmą w nim udział znajomi i przyjaciele Williama i Kate, jak też osoby, z którymi oboje współpracują z racji pełnienia oficjalnych obowiązków. Następca tronu i ojciec księcia Williama, książę Walii Karol, tego samego dnia wieczorem w Pałacu Buckingham wyda prywatny bankiet z tańcami. Zaproszeni są bliscy przyjaciele młodej pary i rodzina. Prawdopodobnie rząd ogłosi osobny program dla zagranicznych dygnitarzy, w tym wielu z państw Commonwealthu, którego głową jest Elżbieta II. Termin ślubu już wcześniej wyznaczony na 29 kwietnia będzie dla poddanych Elżbiety II dniem wolnym od pracy. Kumulacja świąt, weekendów i dodatkowych dni wolnych od pracy na przełomie kwietnia i maja może spowodować, że duża liczba poddanych Elżbiety II skorzysta z okazji i wyjedzie za granicę. Biorąc trzy dni urlopu, Brytyjczycy mogą mieć aż 11 dni wolnego.

4 Tymczasem media poświęcają przyszłej młodej parze coraz więcej uwagi
Tymczasem media poświęcają przyszłej młodej parze coraz więcej uwagi. Kate Middleton pojawiła się na okładce luksusowego magazynu "Tatler". Redakcja podeszła do zaprezentowania przyszłej żony księcia Williama w sposób pop-artowy. Na okładce Kate przypomina dzieło Warhola. Jednak 28-letnia Middleton wcale nie pozowała dla "Tatlera". Do wykonania okładki wykorzystano oficjalne zdjęcia z książęcych zaręczyn. Rozczarowani będą również ci, którzy liczyli, że w kobiecym magazynie przyszła panna młoda uchyli rąbka tajemnicy na temat sukni ślubnej - w środku nie ma wywiadu. Zamiast tego redakcja zaproponowała czytelnikom "numer kolekcjonerski" poświęcony zaręczynom księcia Williama i Kate Middleton. Na jego łamach również książę William przeszedł "warholowską" metamorfozę. 19 stron poświęcono szczegółom dotyczącym uroczystości ślubnej, w tym znalazły się żartobliwe prognozy, co czeka młodą parę po ślubie. W numerze pojawia się także India Hicks, była modelka o arystokratycznym pochodzeniu, która była druhną Lady Diany Spencer. Lady Di była ulubienicą "Tatlera". Na okładce magazynu pojawiała się wielokrotnie. Ale nie ona jedyna. W 2009 roku pismo zadedykowało swoją okładkę samej królowej. Branża turystyczna i producenci pamiątek cieszą się na wielkie zarobki – To wielki dzień dla naszego kraju – oznajmił premier Wielkiej Brytanii David Cameron, gdy dowiedział się o ogłoszeniu zaręczyn księcia Williama (28 l.) z jego wieloletnią przyjaciółką Kate Middleton (28 l.). Szef rządu myślał głównie o święcie, jakim dla obywateli monarchii jest ślub przyszłego króla, ale na pewno nie zapomniał o tym, że takie wydarzenie będzie miało spory wpływ na pogrążoną w kryzysie gospodarkę kraju. Eksperci już zdążyli wyliczyć, że ślub Williama i Kate przyniesie nawet miliard funtów (4,6 mld zł). Najwięcej – bo ok. 750 mln funtów – ma zarobić branża turystyczna. Oczekuje się, że do Wielkiej Brytanii zjadą miliony turystów z całego świata, którzy będą chcieli na własne oczy zobaczyć tę niecodzienną uroczystość, albo chociaż pooddychać tym samym powietrzem, co szczęśliwi nowożeńcy. Swój udział będą mieli również sami Brytyjczycy, którzy na pewno kupią całe tony okolicznościowych pamiątek – kubeczków, talerzy, koszulek i innych drobiazgów. Produkcja już ruszyła. Same zaręczyny też nakręciły koniunkturę. U jubilerów natychmiast pokazały się pierścionki podobne do tego, który dostała Kate, kosztujące od kilkudziesięciu do kilkuset funtów, a w Tesco już w poniedziałek pojawią się "zaręczynowe" sukienki – za jedyne 16 funtów. W tej sytuacji kilkadziesiąt milionów funtów, które trzeba będzie wydać na uroczystość, to naprawdę niewielkie pieniądze.

5

6

7 Książę Harry i Pippa Middleton będą świadkami na ślubie najpopularniejszej brytyjskiej pary - Kate i Williama - informuje dailymail.co.uk. Książę William poprosił o czynienie honorów świadka swego brata, a Kate swoją siostrę. Wiadomość pojawiła się na Facebooku, na oficjalnym koncie rodziny królewskiej. Książę Harry będzie odpowiedzialny między innymi za organizację wieczoru kawalerskiego brata. Dziś także ujawniono, że Kate i William w tym miesiącu złożą oficjalną wizytę na uniwersytecie na którym się poznali. Ślub Kate i Williama odbędzie się 29 kwietnia w katedrze Westminster Abbey. Producenci znanych francuskich marek szampana walczą o to, kto dostarczy swój trunek na wesele Księcia Williama i Kate Middleton. Jest o co walczyć - serwowany szampan będzie miał reklamę na cały świat. Walkę toczą producenci najlepszych marek, którzy już złożyli swoje oferty na Dworze Królewskim. Ostateczny werdykt nie będzie zależał tylko od smaku trunku. Ważny jest też Zaręcz się z Williamem Elita i arystokracja na weselu Ślub Księcia Williama i Kate Middleton odbędzie się 29 kwietnia. Wesele zgromadzi elity i arystokrację. Na weselu Księżnej Diany serwowano szampana Bollinger z 1973 roku.

8 Michael i Carole Middleton, rodzice Kate
"Nie jest to żaden afront. Elżbieta II zwyczajnie nie czuje jeszcze potrzeby spotkania się z rodzicami panny Middleton. Na obecnym etapie nie ma takich planów, ale gdyby miały się zmienić, to spotkanie będzie miało charakter prywatny" - zaznaczył rzecznik. Rodzice Kate Middleton, choć są zamożni, nie mają żadnych arystokratycznych koneksji. Wprowadzanie Carole i Michaela Middletonów, byłej stewardessy i byłego pilota British Airways, do królewskiego otoczenia "Sunday Times" nazywa "żmudnym i delikatnym procesem". Jak dotąd dostąpili oni jedynie zaszczytu spotkania z ojcem Williama, księciem Walii Karolem i jego małżonką Camillą.

9 Książę William będzie trzecim wnukiem Elżbiety II, który zawarł bądź zawrze związek małżeński z osobą bez domieszki błękitnej krwi. Syn jedynej córki Elżbiety II księżniczki Anny Peter Phillips ożenił się z Kanadyjką, zaś jego siostra Zara Phillips 30 lipca wyjdzie za mąż za zawodowego rugbystę Mike'a Tindalla. "Sunday Times" pisze, że Kate Middleton, jak dotąd nie zamówiła sukni ślubnej u żadnego projektanta. Zamierza zrobić to w ostatniej chwili, ponieważ nie chce, by projektanci traktowali ją jak modelkę do paradowania w ich kreacjach i zapewnienia im darmowego rozgłosu. Kate chce się odróżnić pod tym względem od matki Williama księżnej Diany, która w charakterze podarunków przyjmowała od designerów elegancką odzież i nosiła ją. Marynarkę podarowaną Middleton przez firmę odzieżową Williamson, Pałac Buckingham odesłał nadawcy oświadczając, że narzeczona księcia Williama nie przyjmuje nieoczekiwanych prezentów. Od Diany Kate chce się różnić także i tym, że jej ślubna suknia będzie skromniejsza.


Pobierz ppt "Ślub księcia Wiliama i Kate"

Podobne prezentacje


Reklamy Google