Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

39. Przedmałżeński rachunek sumienia „Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "39. Przedmałżeński rachunek sumienia „Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego."— Zapis prezentacji:

1 39. Przedmałżeński rachunek sumienia „Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego wnętrzu rozbrzmiewa”. ( Katechizm Kościoła katolickiego, 1795 ). Rachunek sumienia jest uważnym wsłuchiwaniem się w ten wewnętrzny Boży głos.

2 39. Przedmałżeński rachunek sumienia Przedmałżeński rachunek sumienia ma przygotować do tego, aby dwoje narzeczonych przysięgę ślubną mogło wypowiedzieć przed ołtarzem absolutnie szczerze i w pełni odpowiedzialnie. „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci…”

3 39. Przedmałżeński rachunek sumienia „Czystość domaga się osiągnięcia panowania nad sobą, które jest pedagogią ludzkiej wolności. Alternatywa jest oczywista: albo człowiek panuje nad swoimi namiętnościami i osiąga pokój, albo pozwala zniewolić się przez nie i staje się nieszczęśliwy”. (Katechizm Kościoła katolickiego, 2339) Czystość pozwala dojrzewać do wierności, uczy szacunku dla drugiego człowieka, uzdolnia do prawdziwej miłości małżeńskiej.


Pobierz ppt "39. Przedmałżeński rachunek sumienia „Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google