Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kl. IV b Rok szkolny 2013 / 2014. Na zdjęciu widzimy szantażowanie i groźby. Takie sytuacje zdarzają się, gdy jedna osoba nie potrafi się obronić. Silniejsza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kl. IV b Rok szkolny 2013 / 2014. Na zdjęciu widzimy szantażowanie i groźby. Takie sytuacje zdarzają się, gdy jedna osoba nie potrafi się obronić. Silniejsza."— Zapis prezentacji:

1 Kl. IV b Rok szkolny 2013 / 2014

2 Na zdjęciu widzimy szantażowanie i groźby. Takie sytuacje zdarzają się, gdy jedna osoba nie potrafi się obronić. Silniejsza osoba często grozi tak, aby nikt nie widział całej sytuacji. Co należy zrobić? Należy powiadomić osobę dorosłą : nauczyciela lub rodzica i poprosić, aby ta osoba przestała.

3 Na obrazkach widzimy uczniów, kradnących pieniędze innej uczennicy. Co należy zrobić? Należy poinformować nauczyciela oraz powiedzieć uczniom, aby oddali ukradzioną rzecz.

4 Na obrazku widzimy, jak kilka osób rozwiązuje konflikt za pomocą bójki. Co należy zrobić? Należy rozdzielić osoby, które się biją i powiadomić osobę dorosłą. Przypomnieć zasadę, iż nie należy się bić. Najbardziej niebezpieczna jest bójka poza terenem szkoły.

5 Na obrazku widać, jak uczniowie obgadują lub obrażają jedną osobę, aby jej dokuczyć. Zachowanie to występuje najczęściej wśród uczniów chcących kogoś poniżyć. Co należy zrobić? Należy powiedzieć osobom, które nas obrażają, jak się czujemy, poprosić o zaprzestanie i starać się nie przejmować takim zachowaniem.

6 Na obrazku widać, jak uczniowie zaczepiają młodszych lub słabszych Co należy zrobić? Należy dowiedzieć się, a jakiego powodu ktoś nas zaczepia i wyjaśnić sytuację oraz poinfornować osobę dorosłą o niewłaściwym zachowaniu kolegów.

7 Na obrazku widać, jak uczniowie zaczepiają młodszych lub słabszych Co należy zrobić? Takie zachowanie może być początkiem bójki, więc należy stanowczo zareagować. Zgłosić zaczepki osobie dorosłej i dowiedzieć się o przyczyny takiego zachowania.

8 Na obrazku widzimy, jak uczennice obrażają swoją koleżankę. Co należy zrobić? Należy powiedzieć, iż takie zachowanie nie jest miłe i można to rozwiązać w inny sposób oraz poprosić uczniów o zaprzestanie takiego zachowania.

9 Na zdjęciu widzimy, jak uczniowie przeklinają. Co należy zrobić? Należy zwrócić uwagę danej osobie, powiedzieć, że przeklinanie nie rozwiązuje problemów.

10 Na obrazku widzimy, jak uczniowie przeszkadzają nauczycielowi w prowadzeniu lekcji a innym uczniom w nauce. Co należy zrobić? Należy poprosić uczniów, aby nie przeszkadzali w nauce oraz powiadomić nauczyciela, aby zwrócił uwagę uczniom, który nie reagują.

11 Pod opieką mgr Karoliny Żmich


Pobierz ppt "Kl. IV b Rok szkolny 2013 / 2014. Na zdjęciu widzimy szantażowanie i groźby. Takie sytuacje zdarzają się, gdy jedna osoba nie potrafi się obronić. Silniejsza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google