Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

radosna przyjazna wesoła otwarta Zapewniająca dbająca o potrzeby ucznia równość szans bezpieczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "radosna przyjazna wesoła otwarta Zapewniająca dbająca o potrzeby ucznia równość szans bezpieczna."— Zapis prezentacji:

1

2

3 radosna przyjazna wesoła otwarta Zapewniająca dbająca o potrzeby ucznia równość szans bezpieczna

4 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie jest placówką z wieloletnimi tradycjami. W bieżącym roku szkolnym uczęszcza do niej 395 dzieci. W szkole poczyniono liczne starania, aby zachęcić do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej dzieci sześcioletnie i dopasować do ich potrzeb warunki lokalowe i wyposażenie. Działania podejmowane przez dyrekcję i grono pedagogiczne sprawiły, że w ciągu ostatnich lat placówka pozyskała środki finansowe, dzięki którym zapewniono uczniom przyjazne środowisko do nauki i odpoczynku.

5 W szkole czeka na Was: 1. Świetlica szkolna (nieodpłatna) czynna od 7:00 do 17:00. 2. Codzienne smaczne i zdrowe obiady. 3. Biblioteka z ICEM. 4. Multimedialna pracownia językowa. 5. Nauka dwóch języków obcych od klasy IV.

6 6. Duży wybór zajęć pozalekcyjnych: koła przedmiotowe i koła zainteresowań zajęcia korekcyjne – kompensacyjne i wyrównawcze, zajęcia socjoterapeutyczne, logopedyczne gimnastyka korekcyjna, nauka pływania 7. Wyjazdy do kina, teatru, na zielone szkoły. 8. Ciekawy program pracy wychowawczej. 9. Bogaty kalendarz imprez i uroczystości. 10. Bogata baza sportowo – rekreacyjna: sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne „Orlik”, plac zabaw „ Radosna szkoła”

7 Ponadto oferujemy Wam: opiekę logopedyczną i opiekę medyczną

8 Zajęcia w świetlicy

9 Biblioteka Szkolna biblioteka na Was czeka !

10 Zajęcia sportowe Ruch to zdrowie. W zdrowym ciele zdrowy duch ! Trzymam formę ! Czy wśród nas jest druga Otylia ? Ale zabawa !

11 Pracownia komputerowa Widzę, że dobrze sobie radzicie: )

12 Pracownia językowa Wo wohnst du ? I’m from Wołów. U nas nauczysz się języka angielskiego i niemieckiego.

13 Osobne wejścia i szatnie dla dzieci 0-II, III-VI Czy to nie jest przypadkiem moja kurtka ?

14 Sale dydaktyczne Nasza Pani jest kochana Wyposażenie na medal

15 Szkolna stołówka Bądźcie dzielne moje dzieci już naleśnik do Was leci !

16 Dbamy o środowisko - zbieramy nie tylko zużyte baterie. Dbajmy razem o naszą Ziemię.

17 Zajęcia logopedyczne Powiedz: rabarbar !

18 Tablica informacyjna dla rodziców i uczniów

19 W naszej szkole będziesz miał możliwość osiągania sukcesów.

20 Zapraszamy na przedstawienia grupy przedszkolne

21 Każdego roku w miesiącu marcu szkoła zaprasza rodziców dzieci 5 i 6 letnich na dni otwarte. W tym czasie mogą poznać szkołę, nauczycieli, formy i metody pracy z dziećmi młodszymi, oglądając różnego rodzaju zajęcia : - udzielania pierwszej pomocy - socjoterapeutyczne - logopedyczne -koła ortograficznego - koła muzycznego -gimnastyki korekcyjnej - koła przyrodniczego - języka angielskiego - treningu pamięci połączonego z ćwiczeniami ortograficznymi i matematycznymi. Rodzice otrzymują informator dotyczący działalności szkoły.

22 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie

23 Wołów, 10.02.2013r Drogie sześciolatki! Piszę do Was ten list, ponieważ dowiedziałem się, że wybieracie się do zerówki. Wiem, że macie dopiero 6 lat, ale ja w takim wieku poszedłem do pierwszej klasy i nie żałuję. Może Wy też spróbowalibyście? Chodziliście już 3 lata do przedszkola i chyba wystarczy? Nauka jest naprawdę bardzo przyjemna. Poznałem już literki, cyferki, dodawanie i odejmowanie oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Potrafię już pisać, robię to najczęściej bezbłędnie. Nauczyłem się dużo słówek, rymowanek i piosenek po angielsku. Świetnie radzę sobie na zajęciach komputerowych. Myślałem, że komputer służy tylko do grania w gry, ale poznałem jego inne zalety, które są super ciekawe. Czytam już biegle i dzięki temu rodzice kupują mi moje ulubione czasopisma o piłce nożnej. Jestem z siebie dumny, że sam potrafię je sobie przeczytać. W zerówce nikt Was tego nie nauczy, bo słyszałem, że tam jest tak jak w przedszkolu -tylko zabawa. Gdybym nie poszedł do pierwszej klasy w wieku 6 lat, nie napisałbym do Was tego listu, ponieważ nie potrafiłbym. Jedną z super, ekstra rzeczy był wyjazd na Zieloną Szkołę w Góry Stołowe. Zwiedzaliśmy Błędne Skały i i wiele innych ciekawych miejsc. Przeżyłem z kolegami niezapomniane chwile oraz nauczyłem się być w pełni samodzielny. W tym roku poznamy mnożenie i dzielenie, już nie mogę się doczekać. Kochane sześciolatki! Zastanówcie się dobrze nad swoją pierwszą życiową decyzją. Mam nadzieję, że przekonałem Was i Waszych rodziców (którzy pewnie czytają Wam ten list) do pójścia do pierwszej klasy już teraz. Nie ma na co czekać! Trzeba korzystać z nauki jak najszybciej! Ja jestem o rok mądrzejszy. Przesyłam Wam pozdrowienia. Do zobaczenia w pierwszej klasie! Filip Poprawski Uczeń SP nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie

24 Sze ś ciolatki czekamy na Was Szko ł a Podstawowa nr 2 im. Orl ą t Lwowskich w Wo ł owie


Pobierz ppt "radosna przyjazna wesoła otwarta Zapewniająca dbająca o potrzeby ucznia równość szans bezpieczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google