Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

nie są kapłanami ani zakonnikami

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "nie są kapłanami ani zakonnikami"— Zapis prezentacji:

1 nie są kapłanami ani zakonnikami
23. Laikat i jego rola w budowaniu wspólnoty Kościoła – żywe kamienie Bożego Kościoła ŚWIECCY nie są kapłanami ani zakonnikami zostali przez chrzest wcieleni w Chrystusa uczestniczą w kapłańskim, prorockim i królewskim urzędzie Chrystusa sprawują właściwe całemu ludowi chrześcijańskiemu posłannictwo w Kościele i w świecie

2 23. Laikat i jego rola w budowaniu wspólnoty Kościoła – żywe kamienie Bożego Kościoła
„Wierni świeccy zajmują miejsce w pierwszych szeregach Kościoła (...), przede wszystkim oni powinni uświadamiać sobie coraz wyraźniej nie tylko to, że należą do Kościoła, ale że sami są Kościołem, to znaczy wspólnotą wiernych, żyjących na ziemi pod jednym przewodnictwem papieża oraz biskupów pozostających z nim w łączności. Oni są Kościołem” (KKK 899).

3 23. Laikat i jego rola w budowaniu wspólnoty Kościoła – żywe kamienie Bożego Kościoła
„Nie zapominajcie o duszy chorego. Mamy okazje, których nie ma kapłan. Nasza misja nie kończy się wówczas, gdy lekarstwa już nie skutkują. Jest jeszcze dusza, którą trzeba prowadzić do Pana Boga, a słowo lekarza ma autorytet… Jakże więc potrzebni są lekarze katoliccy”. „Gdyby trzeba było wybierać między mną a dzieckiem – żadnych wahań. Żądam, abyście wybrali dziecko. Ratujcie dziecko”. (św. Joanna Beretta Molla)

4 23. Laikat i jego rola w budowaniu wspólnoty Kościoła – żywe kamienie Bożego Kościoła
Wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa. (1 P 2,5)


Pobierz ppt "nie są kapłanami ani zakonnikami"

Podobne prezentacje


Reklamy Google