Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA. Jan Paweł II Modlitwa za rodziny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA. Jan Paweł II Modlitwa za rodziny."— Zapis prezentacji:

1 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

2 Jan Paweł II Modlitwa za rodziny

3 O Ty, który stając się człowiekiem, zdecydowałeś się należeć do ludzkiej rodziny, ucz rodziny tych cnót, które napełniały światłem dom Rodziny z Nazaretu.

4 Niech rodziny będą zjednoczone, jak Ty i Ojciec jedno jesteście, i niech będą one żywymi świadkami miłości, sprawiedliwości i solidarności;

5 uczyń je szkołą szacunku, przebaczenia i wzajemnej pomocy, tak aby świat mógł uwierzyć;

6 pomóż im być źródłem powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, oraz wszystkich innych form mocnego chrześcijańskiego zaangażowania.

7 Ecclesia In America (Adhortacja apostolska, 26 stycznia 1999) Jan Paweł II

8 Jan Paweł II Modlitwa na zakończenie lekcji z tematu RODZINA

9 Jan Paweł II Modlitwa za rodziny Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, "narodzonego z Niewiasty", i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.

10 Jan Paweł II Modlitwa za rodziny Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.

11 Jan Paweł II Modlitwa za rodziny Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny.

12 Jan Paweł II Modlitwa za rodziny

13 Beata Bernacka – nauczycielka religii w NZSZ w Stepnicy CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA


Pobierz ppt "CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA. Jan Paweł II Modlitwa za rodziny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google