Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OJCIEC DAMIAN MISJONAŻ NAJŚWĘTSZYCH SERC JEZUSA I MARYI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OJCIEC DAMIAN MISJONAŻ NAJŚWĘTSZYCH SERC JEZUSA I MARYI."— Zapis prezentacji:

1 OJCIEC DAMIAN MISJONAŻ NAJŚWĘTSZYCH SERC JEZUSA I MARYI

2 Kim był? Józef de Veuster, urodził się 3-go stycznia 1840 roku w małej wsi o nazwie Tremelo (Belgia)

3 Co zrobił? W 1860 r. mając 20 lat wstąpił do Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Został wyświęcony na kapłana w 1864 w Honolulu. Mając 33 lata zdecydował się na posługę apostolską na wyspie Molokai, gdzie w tym czasie trędowaci byli zsyłani i pozbawieni jakiejkolwiek opieki. Stał się dla nich jedyną pomocą we wszystkich dziedzinach ich życia. Jako trędowaty zmarł 1889 r. w wieku 59 lat.

4 Dlaczego? Uczynił to ponieważ jako zakonnik i kapłan czuł się powołany do dobrowolnej posługi na rzecz malutkich. Dlatego, bo Bóg go powołał, aby przez niego być obecnym pośród wypędzonych. Dla Jezusa Chrystusa, który był siłą i radością w jego życiu zakonno-kapłańskim, jako sługi chorych i odepchniętych.

5 Jak? Kontemplując miłość Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Przepełniony tą miłością jest wszystkim dla ich potrzeb. Dzieląc z nimi wszystko buduje szpital, kościół, doprowadza wodę oraz organizuje zespół muzyczny, tańce itp.

6

7 Dzień w życiu Ojca Damiana 5.00 Pobudka, modlitwa poranna w kościele, adoracja Msza, katecheza i dziękczynienie Czas na rozmowę z potrzebującymi Śniadanie Chwila wola Lektura duchowa, studium albo praca nad korespondencją Obiad Wizyta chorych i wiernych (w trakcie tygodnia odwiedzał wszystkie domy) Modlitwa i nieszpory, prace domowe Kolacja, różaniec, brewiarz modlitwa wieczorna Spoczynek.

8 U stóp ołtarza czerpiemy siłę, którą potrzebujemy w naszej samotności. To właśnie tu, każdego dnia, spotykam Ciebie a Ty mnie. Trędowaci, ze swoją odpychającą twarzą, mają odkupioną duszę przez krew Chrystusa … Trędowaci są prawdziwymi członkami cierpiącego ciała naszego Pana Jezusa Chrystusa. U stóp ołtarza czerpiemy siłę.... Ciągle czuję się szczęśliwym i zadowolonym i jeśli by mi powiedzieli, że mogą mnie stąd zabrać i zaofiarować leczenie, odpowiedziałbym: Pozostanę z moimi drogimi trędowatymi, aż do końca mego życia.

9 MY ….. … ONI … … TRĘDOWACI Autor: o. Tadeusz Hojka SSCC


Pobierz ppt "OJCIEC DAMIAN MISJONAŻ NAJŚWĘTSZYCH SERC JEZUSA I MARYI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google