Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONFERENCJA podsumowująca projekt „Pobudzanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych” Projekt współfinansowany przez Powiat Wrocławski ze środków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONFERENCJA podsumowująca projekt „Pobudzanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych” Projekt współfinansowany przez Powiat Wrocławski ze środków."— Zapis prezentacji:

1 KONFERENCJA podsumowująca projekt „Pobudzanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych” Projekt współfinansowany przez Powiat Wrocławski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obejmującego organizację sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Siechnice Siechnice 4.12.2014

2 Projekt realizowany był w partnerstwie: Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „Ostoja” oraz Gminy Siechnice - w imieniu, której działania realizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Projekt współfinansowany przez Powiat Wrocławski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obejmującego organizację sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Siechnice.

3 Założenia do projektu Cel główny projektu Pobudzenie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych mające na celu wyrównanie szans i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Grupa docelowa: projekt przewidywał objęcie wsparciem 15 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z terenu gminy Siechnice. Projekt realizowany był w okresie od 01.05.2014 r. do 31.12.2014 r

4 Działania w ramach projektu W ramach Projektu przewidziane zostały zajęcia:  nauki pływania na basenie miejskim „Termy Jakuba” w Oławie  sportowe na hali sportowej w Siechnicach. Ponadto uczestnicy zapewniony mieli dojazd busem na wszystkie zajęcia.

5 Rekrutacja uczestników W okresie od 28.04.2014r. do 08.05.2014r. przeprowadzona została rekrutacja uczestników poprzez: 1. ogłoszenie na stronie internetowej gminy i Ośrodka 2. plakaty informacyjne Każdy z zainteresowanych poproszony został o wypełnienie i złożenie formularza uczestnictwa wraz z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Liczba zrekrutowanych uczestników – 15 osób

6 Harmonogram zajęć zaplanowano 8 wyjazdów na Basen Miejski „Termy Jakuba” w Oławie – każdy wyjazd zapewniał 2 godziny zajęć z elementami nauki pływania, 8 wyjazdów na hale sportową w Siechnicach – każde zajęcia sportowe trwały 3 godziny, wycieczka integracyjna z elementami zajęć sportowych do Marcinowa.

7 Rezultaty aktywizacja społeczna uczestników zapoczątkowanie umiejętności pływania pobudzenie do aktywności sportowej integracja grupy

8 Zajęcia nauki pływania Basen Miejski „Termy Jakuba” w Oławie, 16 godzin zajęć sportowych z elementami nauki pływania

9 Zajęcia sportowe Hala sportowa przy ul. Świerczewskiego w Siechnicach 24 godziny zajęć sportowych

10 Wycieczka integracyjna do Marcinowa zajęcia i gry sportowe, zwiedzanie muzeum ludowego, rozmowy przy ognisku

11 A tak to wyglądało…

12

13

14

15

16

17

18

19

20 Dziękujemy

21

22


Pobierz ppt "KONFERENCJA podsumowująca projekt „Pobudzanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych” Projekt współfinansowany przez Powiat Wrocławski ze środków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google