Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PARK NARODOWY „UJŚCIE WARTY”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PARK NARODOWY „UJŚCIE WARTY”"— Zapis prezentacji:

1 PARK NARODOWY „UJŚCIE WARTY”

2 Historia Park Narodowy „Ujście Warty” powstał w 2001 r. i zajmuje powierzchnię 8074 ha. Położony jest przy zachodniej granicy Polski, w części Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, zwanej Kotliną Gorzowską. Płaskie, rozległe obszary Parku znajdują się w obrębie terasy niskiej rzeki Warty.

3 logo parku narodowego „ujście warty”
Logo Parku Narodowego „Ujście Warty” przedstawia gęś zbożową.

4 Flora Roślinność parku stanowią przede wszystkim zbiorowiska typowe dla dużych rzek nizinnych (zbiorowiska szuwarowe, murawy zalewowe oraz łąki).

5 FLORA Występują tu gatunki objęte ścisłą ochroną gatunkową, takie jak:
-grzybienie białe -grążel żółty -arcydzięgiel litwor -goździk piaskowy

6 FAUNA Unikalne tereny podmokłe, rozległe łąki Parku Narodowego „Ujście Warty” to jeden z najcenniejszych pod względem ornitologicznym obszarów w Polsce i Europie. Żyje tutaj około 250 gatunków ptaków, z których 26 jest zagrożonych wyginięciem i znajduje się pod ochroną. Są to m.inn.: derkacz, bączek, żuraw i rybitwa czarna. Żyje tu także kilkadziesiąt drapieżnych bielików.

7 fauna Nie można zapomnieć też o innych zwierzętach. W parku stwierdzono dotychczas 36 gatunków ssaków, 9 gatunków płazów i 3 gatunki gadów Spośród ssaków ściśle zależnych od wody w parku zanotowano występowanie m.inn. wydry i bobra

8 FAUNA Z podmokłymi terenami związane są nieodłącznie płazy. Na terenie parku spotkać można m.inn. Ropuchę szarą, ropuchę zieloną i grzebiuszkę ziemną.

9 FAUNA Z gadów występuje tu: zaskroniec jaszczurka zwinka padalec

10 DziękujĘ za uwagę!


Pobierz ppt "PARK NARODOWY „UJŚCIE WARTY”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google