Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WARS I SAWA WARS I SAWA to program, którego celem jest wyszukiwanie, wspieranie, promowanie różnorodnych uzdolnień uczniów. Efektem tych działań ma być.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WARS I SAWA WARS I SAWA to program, którego celem jest wyszukiwanie, wspieranie, promowanie różnorodnych uzdolnień uczniów. Efektem tych działań ma być."— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie realizacji programu WARS I SAWA w latach 2011-2014 w Szkole Podstawowej nr 124.

2 WARS I SAWA WARS I SAWA to program, którego celem jest wyszukiwanie, wspieranie, promowanie różnorodnych uzdolnień uczniów. Efektem tych działań ma być uczeń twórczy, dociekliwy, dobrze przygotowany do dalszych etapów kształcenia, zdolny do samokształcenia i rozwijania swoich pasji, zainteresowań i zdolności.

3 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 124 Nasza szkoła certyfikat programu Wars i Sawa otrzymała 5 października roku. Koordynatorem programu jest Hanna Szewczyk-Wierzbicka. Członkowie zespołu to: Ewa Bieńkowska, Elżbieta Kostrzewa, Izabela Saczuk, Renata Skorupa, Martyna Wolska, Anna Bryll, Małgorzata Szałas.

4 W ramach projektu w naszej szkole podjęliśmy następujące zadania:
diagnoza pod kątem różnorodnych uzdolnień uczniów klas I i IV; kierowanie do poradni psychologiczno-pedagogicznej pod kątem rozpoznawania zdolności;

5 Dostosowanie szkolnej oferty zajęć dodatkowych do preferencji, zainteresowań, zdolności uczniów.
W szkole odbywają się dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów.

6 Uczniowski Klub Sportowy „Falenica”.
Klub organizuje pozalekcyjne zajęcia, podczas których uczniowie rozwijają swoje uzdolnienia i pasje sportowe. W UKS „Falenica” działają trzy sekcje: orientacja sportowa; lekkoatletyka; szachy;

7 Wspieranie merytoryczne uczniów.
wspieranie merytoryczne uczniów przygotowujących się do konkursów; udział w licznych konkursach, w tym kuratoryjnych;

8 Realizacja programu edukacji filmowej.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w programie edukacji filmowej. Na STACJI FALENICA w ciekawy i przystępny sposób poznawali tajniki sztuki filmowej.

9 Kawiarenka naukowa. Celem przyświecającym organizowaniu spotkań w kawiarence naukowej było poszerzenie wiedzy uczniów o otaczającym ich świecie, zainteresowanie różnymi dziedzinami nauki, sztuki, zainspirowanie do podejmowania nowych wyzwań Na spotkania kawiarenki naukowej zaprosiliśmy niezwykłe osoby, które w ciekawy sposób opowiadały na wybrany temat oraz odpowiadały na pytania uczniów Spotkania odbywały się w kameralnej atmosferze przy kawie i ciastku w KINOKAWIARNI STACJA FALENICA.

10 Kawiarenka naukowa. Kolumbia; Tajemnice liczb; Kolorowy Świdermajer;
W roku szkolnym 2011/2012 odbyły się 4 spotkania: Kolumbia; Tajemnice liczb; Kolorowy Świdermajer; Tajemnice laserów; Na spotkania przychodzili uczniowie, często z całymi rodzinami, by posłuchać wykładu, połączonego z prezentacją multimedialną na interesujący ich temat. Po spotkaniach dzieci często zostawały, aby indywidualnie porozmawiać z prowadzącym, dopytać o nurtujące zagadnienia Inicjatywa ta wydaje się być niezwykle cenna, gdyż pozwala uczniom na zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów w inny, nie podręcznikowy sposób i nasza szkoła jako pierwsza spośród szkół podstawowych Dzielnicy Wawer podjęła się tego zadania.

11 Realizacja programu edukacji muzycznej.
Raz w miesiącu uczniowie naszej szkoły słuchają koncertu i w przystępny sposób poznają tajniki powstawania utworów muzycznych oraz zapoznają się z różnymi rodzajami muzyki.

12 Organizowanie wyjazdów.
Dla naszych uczniów organizujemy wiele wyjazdów do teatru, na wystawy, do Centrum Nauki „Kopernik” itp., systematycznie informujemy o wydarzeniach naukowych i kulturalnych;

13 Organizowanie wystaw, koncertów.
Organizujemy wystawy prac dzieci (plastyczne, literackie) oraz pokaz talentów naszych uczniów.

14 Informowanie o sukcesach uczniów.
Informujemy o sukcesach uczniów na stronie internetowej szkoły.

15 Prezentowanie osiągnięć.
Prezentujemy osiągnięcia i sukcesy uczniów podczas apeli podsumowujących konkursy i zawody;

16 Medal Stanisława Jachowicza.
Medal jest wyjątkowym uhonorowaniem pobytu ucznia w szkole. Przyznawany jest uczniowi klasy szóstej, mającemu wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, działającemu aktywnie w różnych dziedzinach, wyróżniającemu się wysoką kulturą osobistą.

17 Szkoła Podstawowa nr 124 gospodarzem XVII Kreatywnej Biesiady u Warsa i Sawy.
Podsumowaniem realizacji programu było zorganizowanie spotkania dla szkół, biorących udział w programie.

18 Biesiada u Warsa i Sawy. Nasza Szkoła  miała zaszczyt i przyjemność być organizatorem i gospodarzem spotkania z cyklu „Kreatywne biesiady u Warsa i Sawy”. Bierzemy udział w wymianie doświadczeń między szkołami wyróżnionymi Certyfikatem Prezydenta m. st. Warszawy Wars i Sawa, szkołami tworzącymi optymalne warunki do rozwoju talentów, uzdolnień i zainteresowań uczniów.

19 Biesiada u Warsa i Sawy. Nadrzędnym tematem biesiady  była dyskusja o różnych sposobach motywowania uczniów uzdolnionych i wspieraniu uzdolnień. Zaproszeni goście podzieleni na grupy tematyczne uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 124: Od modelu do mapy – Gabriela Małachowska i Agnieszka Szczepanek. Szachy dla „zielonych” i nie tylko… - Martyna Wolska, Anna Bryll i Joanna Szczepańska. Teatr młodego aktora – wykonanie rekwizytów – Wioletta Sędek i Ewa Bieńkowska. Teatr po niemiecku dla nieznających języka – Dorota Włodarczyk i Lidia Świć.

20 Biesiada u Warsa i Sawy. Biesiada stała się też okazją do prezentacji talentów i umiejętności dzieci. Przygotowany program artystyczny obejmował: inscenizację wierszy Stanisława Jachowicza – patrona szkoły, życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji w obcych językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim oraz pokaz akrobatyczny.

21 Nasza szkoła otrzymała bezterminowy certyfikat Warsa i Sawy.
Spotkanie było podsumowaniem pierwszego etapu  programu realizowanego w naszej szkole. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że nasza szkoły otrzymała przedłużenie Certyfikatu Warsa i Sawy na kolejną edycję.


Pobierz ppt "WARS I SAWA WARS I SAWA to program, którego celem jest wyszukiwanie, wspieranie, promowanie różnorodnych uzdolnień uczniów. Efektem tych działań ma być."

Podobne prezentacje


Reklamy Google