Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. M. KOPERNIKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. M. KOPERNIKA"— Zapis prezentacji:

1 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. M. KOPERNIKA
TYDZIEŃ ZDROWIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. M. KOPERNIKA W BIAŁOGARDZIE R.

2 „Żyj zdrowo i kolorowo” pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 4 im
„Żyj zdrowo i kolorowo” pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 4 im. M. Kopernika w Białogardzie 7 kwietnia 2014 roku (Światowy Dzień Zdrowia), w ramach Programu Profilaktycznego Szkoły oraz Programu Trzymaj Formę, rozpoczął się w klasach 1-3 tydzień promujący zdrowy tryb życia. Wspólna zabawa miała na celu m. in. propagowanie zdrowego stylu życia oraz zmianę nawyków żywieniowych.

3 Poniedziałek był w szkole dniem marchewki
Poniedziałek był w szkole dniem marchewki. Tego dnia wszyscy byli ubrani w kolor pomarańczowy i mieli zjeść przynajmniej jedną marchewkę. Na sali gimnastycznej odbył się konkurs na najszybsze wypicie przez słomkę soku marchwiowego. Wszyscy zawzięcie walczyli. Wśród klas pierwszych zwyciężyła Wiktoria Bryksa z kl. 1c, wśród klas drugich Jakub Głuszczak z klasy 2b, a z klas trzecich Marcel Marchocki z klasy 3a.

4

5 We wtorek wszyscy ubrani byli w kolor czerwony i zielony, gdyż był to dzień jabłka. Uczniowie mieli tego dnia zjeść przynajmniej jedno jabłko. Po długiej przerwie wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej na konkursie wyklejania bibułą szablonu jabłka. Zabawy było, co nie miara. Wśród klas pierwszych zwyciężyła klasa 1c- Mateusz Słowiński i Marcel Sas, wśród klas drugich, klasa 2b- Paulina Kocik i Zofia Reich, a z klas trzecich – klasa 3b- Oliwia Rak i Natalia Pończocha. Wszystkie czerwono-zielone jabłka ozdobiły korytarz szkolny.

6

7 Piątek był dniem, w którym wszyscy byli ubrani w kolor żółty
Piątek był dniem, w którym wszyscy byli ubrani w kolor żółty. Każdy miał w tym dniu zjeść przynajmniej jednego banana. W sali gimnastycznej odbył się w tym dniu konkurs na jak najszybsze zjedzenie plastra cytryny. Mimo kwaśnego smaku cytryny wszyscy zakończyli konkurs z uśmiechem. Wśród klas pierwszych zwyciężył Mikołaj Chyła z klasy 1b, wśród klas drugich Klaudia Kubiak z klasy 2a, a z klas trzecich Nikodem Dudkiewicz z klasy 3c. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Film z jedzenia cytryn 

8

9 Przez cały tydzień odbywały się zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się. Uczniowie przygotowywali w klasach zdrowe potrawy. Zdjęcia tych potraw zostały przesłane gronu pedagogicznemu na e w celu wybrania najładniejszej. Nauczyciele stanęli przed trudnym wyborem, ale po demokratycznych wyborach okazało się, że wygrała potrawa klasy 3c. Wszyscy uczniowie z tej klasy otrzymali nagrody.

10

11

12

13

14 Ale zdrowie to nie tylko jedzenie, ale również sport
Ale zdrowie to nie tylko jedzenie, ale również sport. Uczniowie, w tym tygodniu, przerwy mogli spędzić na sportowo, dzięki aerobikowi prowadzonemu przez nauczyciela wychowania fizycznego panią Annę Widz, a także obejrzeć prezentację zdobytych umiejętności tanecznych przez swoich kolegów na kole tanecznym prowadzonym przez panią Edytę Sikorską.

15 Film z aerobiku 

16 W sklepiku szkolnym wyeksponowano w tym tygodniu zdrową żywność oraz wodę i soki, a w stołówce szkolnej uczniowie otrzymywali do obiadu zdrowe warzywa i owoce. W piątek podsumowano całą akcję. Organizatorzy – Magdalena Traczyk, Anna Widz, Marta Tarnecka- wręczyły wszystkim klasom, w formie dyplomów, podziękowania za udział w Tygodniu Zdrowia.

17 Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę 


Pobierz ppt "W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. M. KOPERNIKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google