Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół murowanych budynków o otynkowanych elewacjach zlokalizowany jest przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie w dzielnicy Praga Południe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół murowanych budynków o otynkowanych elewacjach zlokalizowany jest przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie w dzielnicy Praga Południe."— Zapis prezentacji:

1

2 Zespół murowanych budynków o otynkowanych elewacjach zlokalizowany jest przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie w dzielnicy Praga Południe

3 Powstał on poza ówczesnymi granicami miasta na terenie wsi Grochów w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującego od początku XIX wieku do lat 60 XX wieku największego praskiego targu koni i bydła.

4 Zadaniem Instytutu było badanie bydła oraz sprawowanie kontroli sanitarnej nad targowiskiem.

5 Obiekt ten został zaprojektowany przez rosyjskiego architekta Włodzimierza Nikolajewicza Pokrowskiego.

6 Wolnostojące budynki zostały utrzymane w eklektycznej stylistyce na wzór kazańskiego Instytutu Weterynaryjnego.

7 Budynki rozmieszczono w układzie osiowym: w płd-zach i płd-wsch narożnikach posesji umiejscowiono jednokondygnacyjne pawilony Kliniki Chirurgicznej oraz Katedry Chorób Wewnętrznych, w głębi zlokalizowano Gmach Główny, a za nim budynek dawnej Kuźni. Wewnątrz działki rozlokowano dwie piętrowe oficyny Anatomię i Katedrę Epizootiologii.

8 Kompleks zajmujący około dwóch hektarów powstał w latach 1899-1900, został rozbudowany w 1930 r. Do 2009 r. znajdował się tam zespół akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W marcu 2009 r. Urząd m.st. Warszawy odkupił (za 15 mln zł) od SGGW teren po dawnym wydziale weterynarii. Obiekty zostały przekazane według wcześniejszych planów, orkiestrze Sinfonia Varsovia.

9 W budynku mieści się orkiestra Sinfonia Varsovia.

10 W czerwcu 2010 roku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, ogłosiła międzynarodowy konkurs architektoniczny na opracowanie projektu sali koncertowej mieszczącej minimum 1,5 tys. osób i zagospodarowanie architektoniczne terenu. I nagrodę zdobyło Atelier Thomas Pucher ZT GMBH z Graz w Austrii. Oprócz sali koncertowej, na terenie obiektu mają powstać m.in. sale do prób, studio nagraniowe, biblioteka i sale szkoleniowe. Adaptacja terenu i budowa sali ma zakończyć się przed rokiem 2015.

11 Centrum będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla prezentacji muzyki poważnej i innych gatunków sztuki (teatr, film, malarstwo, fotografia, rzeźba, itp.), lecz również miejscem spędzania czasu wolnego (multiteka, kawiarnie, restauracje, itp.).

12 Sala koncertowa to połączenie sali typu „surround” i prostokątnej

13 BByła na pierwsza wyższa uczelnia na Pradze. NNa tyłach Instytutu w latach 20 i 30 XX wieku funkcjonowała powszechna szkoła nr 145. PPozostałością Instytutu jest również skromna około 20 metrowa ul. Weterynaryjna znajdujące się obecnie na terenie parku im. Obwodu Praga Armii Krajowej. ŁŁukowy fragment muru dawnego Instytutu Weterynarii od strony ul. Terespolskiej to pozostałość po rondzie na którego środku znajdował się carski pomnik bitwy Grochowskiej.

14 Prezentację przygotował Sebastian Kęsik uczeń kl. I gk gimnazjum sportowego nr 57 im. Królowej Jadwigi.


Pobierz ppt "Zespół murowanych budynków o otynkowanych elewacjach zlokalizowany jest przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie w dzielnicy Praga Południe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google