Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyczyn skłaniających młodego człowiek do sięgnięcia po alkohol może być wiele:  Zakaz spożywania i reklama produktów alkoholowych,  pragnie „zaimponować”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyczyn skłaniających młodego człowiek do sięgnięcia po alkohol może być wiele:  Zakaz spożywania i reklama produktów alkoholowych,  pragnie „zaimponować”"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Przyczyn skłaniających młodego człowiek do sięgnięcia po alkohol może być wiele:  Zakaz spożywania i reklama produktów alkoholowych,  pragnie „zaimponować” rówieśnikom,  pokazywanie swojej „dorosłości”,  problemy w domu, szkole, środowisku,  niewłaściwe, czyli pijące towarzystwo i niechęć do „odstawania” od grupy,  naśladowanie postępowanie dorosłych domowników, błędnie mylone z obecnością „alkoholu w genach”.

4 Alkohol powoduje przewlekle stany zapalne błon śluzowych jamy ustnej, przełyku, żołądka, dwunastnicy, niszczy wątrobę. Nie sprzyja procesom myślowym i prawidłowemu rozwojowi młodego organizmu. Zaburza szczególnie pracę najważniejszego układ - układu nerwowego, a organizm rozwija się wolniej w każdej ze sfer: fizycznej, psychicznej (emocjonalnej) czy społecznej. Problemy w szkole spowodowane złym samopoczuciem (niepowodzenia szkolne, wagary, drażliwość i agresja) to pierwszy krok do problemów z wymiarem sprawiedliwości.

5 http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29114/alko_infografika.jpeg

6

7

8 Chcesz być taki jak on??? Ja, podziękuję!.

9


Pobierz ppt "Przyczyn skłaniających młodego człowiek do sięgnięcia po alkohol może być wiele:  Zakaz spożywania i reklama produktów alkoholowych,  pragnie „zaimponować”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google