Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Harmonogram działań gimnazjalisty. Kandydat – gimnazjalista, uczeń starający się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w woj. Małopolskim korzysta z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Harmonogram działań gimnazjalisty. Kandydat – gimnazjalista, uczeń starający się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w woj. Małopolskim korzysta z."— Zapis prezentacji:

1 Harmonogram działań gimnazjalisty

2 Kandydat – gimnazjalista, uczeń starający się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w woj. Małopolskim korzysta z adresu: https://malopolska.edu.com.pl

3 Kandydaci przy użyciu Internetu dokonują wyboru szkół i oddziałów oraz dostarczają wydrukowane z systemu podanie - do szkoły pierwszego wyboru 14.04 - 25.06.2014r. godz. 13:00

4 5 kroków do szkoły ponadgimnazjalnej

5 Krok 1/5 Wypełnienie podstawowych danych osobowych

6 Krok 2/5 Wypełnienie szczegółowych danych osobowych i adresowych

7

8 Krok 3/5 Wybór języków

9 Krok 4/5 Wybór szkół Kolejnym krokiem jest wybór szkół, do których uczeń chce kandydować. Szkoły należy wybrać z rozwijalnej listy w dowolnej kolejności.

10 Krok 5/5 Wybór oddziałów Następnie w obrębie tych szkół uczeń wybiera oddziały, do których chce kandydować. Jest to krok ostatni i najważniejszy. UWAGA!!! Bardzo istotną rolę odgrywa to, w jakiej kolejności uczeń wybierze oddziały. Oddział wybrany jako pierwszy, to oddział, do którego najbardziej chce się dostać. Ostatni to ten, na którym najmniej mu zależy. Należy dobrze przemyśleć kolejność oddziałów. Szkoła, prowadząca oddział, który uczeń wybrał jako pierwszy to tzw. szkoła pierwszego wyboru. Jej nazwa oraz adres będzie wyeksponowana na stronie głównej.

11

12

13

14 Kandydaci dostarczają wydrukowane z systemu podanie tylko do jednej szkoły Szkolne komisje weryfikują dane w centralnej bazie na podstawie otrzymanych podań. Weryfikacja danych polega na porównaniu zawartości dokumentu papierowego z treścią wyświetlaną na ekranie.

15 Kandydat ma możliwość napisania sprawdzianu do klasy dwujęzycznej, klasy mistrzostwa sportowego, klasy sportowej, oddziału w szkołach artystycznych … 13.06 – zakończenie postępowań kwalifikacyjnych.

16  Kandydat otrzymuje w gimnazjum:  świadectwo ukończenia szkoły,  zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego  kartę informacyjną,  potwierdzone kopie (do 3) w/w świadectwa i zaświadczenia.

17 Kandydat dostarcza do szkoły ponadgimnazjalnej kopie świadectwa i zaświadczenia oraz dokumenty wymagane dodatkowo np. zaświadczenia o osiągnięciach, zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu, potwierdzenie przyjęcia na praktykę (umowa).

18 Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia. Publikacja wyników odbywa się jednocześnie:  przez www  SMSem

19 Dyżur w pracowni komputerowej dla uczniów nie posiadających dostępu do internetu.

20 Wyniki rekrutacji dla kandydata Kandydat otrzymuje informację o oddziale, do którego został przyjęty, wraz z liczbą punktów i miejscem na liście Dodatkowo kandydat może również otrzymać informacje o oddziałach, w których pozostaje na listach rezerwowych Kandydat ma dostęp wyłącznie do swoich wyników rekrutacji

21 Kandydat potwierdza wolę podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz karty informacyjnej.

22 Szkoły Ponadgimnazjalne publikują listy przyjętych do oddziałów 12.00 – 15.00 Dyżur w pracowni komputerowej dla uczniów nie posiadających dostępu do internetu.

23 Kandydat nieprzyjęty do wybranych szkół składa dokumenty do tych szkół, które posiadają jeszcze wolne miejsca.

24 Kandydat nieprzyjęty do wybranych szkół składa dokumenty do szkół, które posiadają wolne miejsca.


Pobierz ppt "Harmonogram działań gimnazjalisty. Kandydat – gimnazjalista, uczeń starający się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w woj. Małopolskim korzysta z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google