Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Antwerpia (flam. Antwerpen, fr. Anvers) miasto w północnej Belgii (Flandria), położone nad Skaldą. Miasto wraz z Berchem, Berendrecht-Zandvliet-Lillo,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Antwerpia (flam. Antwerpen, fr. Anvers) miasto w północnej Belgii (Flandria), położone nad Skaldą. Miasto wraz z Berchem, Berendrecht-Zandvliet-Lillo,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Antwerpia (flam. Antwerpen, fr. Anvers) miasto w północnej Belgii (Flandria), położone nad Skaldą. Miasto wraz z Berchem, Berendrecht-Zandvliet-Lillo, Borgerhout, Deurne, Ekeren, Hoboken, Merksem, Wilrijk tworzy aglomerację. Centrum przemysłowe, handlowe, finansowe i naukowe, m.in. uniwersytetu (w 2003 roku połączyły się trzy niezależne instytucje o randze uniwersyteckiej), Akademia Sztuk Pięknych, Konserwatorium Królewskie, Instytut Medycyny Tropikalnej, Akademia Morska. Siedziba 40 banków, wielu towarzystw ubezpieczeniowych, spółek akcyjnych, giełdy.

4

5 Panorama miasta z katedrą

6 Katedra Najświętszej Marii Panny w Antwerpii jest jedną z najwyższych budowli sakralnych na świecie. Jest to największy i najbardziej znaczący kościół gotycki w Belgii. Jednak ze względu na liczne przebudowy jej styl nabrał cech nie tylko gotyku, lecz także renesansu, baroku, rokoko i innych.

7 Peter Paul Rubens (1577-1640) malarz flamandzki. Pomnik obok katedry

8 Budowa katedry trwała prawie 200 lat. Rozpoczęta w roku 1352 roku, zakończona została 1521. Od tamtej pory góruje nad całym miastem do tej pory pozostając najwyższym budynkiem Antwerpii. Na przestrzeni wieków przeszła ona bardzo wiele, m.in. grabieże, pożar, demolowanie przez protestantów i inne.

9 Katedra Najświętszej Marii Panny, wnętrza

10 Katedra Najświętszej Marii Panny, tryptyk dzieło P.P Rubensa

11 Grote Markt - Rynek miasta

12

13 Ratusz W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży

14 Fontanna SilviusBrabo, Grote Markt, przed ratuszem

15 Kościół Świętego Pawła- zbudowany w 1571 r przez zakonników z bractwa Dominikanów. Został tak nazwany na cześć ich głównego patrona świętego Pawła.

16 Kościół Świętego Pawła- W 1679 roku kościół został zniszczony przez szalejący pożar. Wielokrotnie był niszczony i okradany. Dopiero przez ostatnie dwadzieścia lat doprowadzono do jego pełnej restauryzacji. Dziś utrzymywany jest on w stylu barokowym.

17 Kościół Świętego Pawła ma bardzo bogato zdobione ołtarze.

18 Wewnątrz kościoła możemy podziwiać mnóstwo pięknych dzieł flamandzkich twórców.

19

20

21

22

23

24 Zwiedzanie miasta

25

26 De Zevensterre na reprezentacyjnej ulicy Cogels Osylei

27

28 MUZEUM DIAMENTÓW

29 Muzem Sztuki - Koninklijk Museum voor Schone Kunsten

30 Muzeum Drukarstwa - Plantin Moretus Museum

31 Plantin Moretus Museum

32 Rubens Haus Dom w którym mieszkał Rubens, dziś muzeum

33 Rubens Haus

34

35 Kościół Karola Boromeusz a

36 w którego wnętrzach możemy podziwiać wspaniałe rzeźby i płaskorzeźby, niespotykane dzieła malarstwa.

37 Kościół Karola Boromeusza. został wybudowany przez jezuitów. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1614 roku i był już on gotowy w 1621. Wnętrze kościoła w większości zaprojektował Rubens.

38

39

40 Het Steen - średniowieczny zamek, wybudowany w latach 1200 - 1225, jest najstarszym budynkiem w mieście.

41 Pierwotnie powstał z kamienia, dlatego nazywany jest steen. Wygląd tego zamku jest obecnie inny niż ten pierwotny, gdyż był on wielokrotnie zmieniany. W szesnastym do osiemnastego wieku służył on za więzienie. Współcześnie zlokalizowane jest tutaj Muzeum Morskie.

42 Begijnhof

43

44

45 Stadsfeestzaal, neoklasycystyczny budynek z 1908 r

46 Stadsfeestzaal, wnętrza

47 Zoo

48 Jest to jedne z najstarszych zoo w Europie i na świecie. Założone zostało w 1843 roku. Jego obszar zajmuje wiele hektarów. Możemy tu podziwiać wszystkie zwierzęta świata. Jest tu kilka unikatowych gatunków zwierząt, jakich nie możemy podziwiać w żadnym innym zoo.

49 Antwerpia Centralna – dworzec kolejowy zbudowany w 1905 roku. Ze względu na spektakularną architekturę dworzec bywa nazywany Kolejową Katedrą

50 Dworzec kolejowy

51

52

53 Port Antwerpia

54

55

56


Pobierz ppt "Antwerpia (flam. Antwerpen, fr. Anvers) miasto w północnej Belgii (Flandria), położone nad Skaldą. Miasto wraz z Berchem, Berendrecht-Zandvliet-Lillo,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google