Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10-1-25 Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10-1-25 Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz."— Zapis prezentacji:

1 10-1-25 Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz. de.chat Serwis języka niemieckiego mgr Monika Mozler-Wawrzinek

2 10-1-25 Po co uczyć się języka niemieckiego? To drugi najbardziej znany język w UE, język urzędowy w Niemczech, Austrii, Liechtensteinie, oraz w Szwajcarii i Luksemburgu, język nauki i gospodarki – jego znajomość zwiększa szanse na rynku pracy. To też język kultury - sztuki, literatury, filozofii, muzyki znanej na całym świecie.

3 10-1-25 Możemy wirtualnie zwiedzić ciekawe miejsca w tych krajach, wybrać się tam na wycieczkę cieszyć się z umiejętności zapytania o pogodę, godzinę, zamówienia deseru. Możemy podjąć tam pracę, poznawać ludzi, nawiązać z kimś kontakt np. mailowy i cieszyć się, że ma się swój udział w świecie niemal bez granic?

4 10-1-25 Mit jeder Sprache bist du ein neuer Mensch – Każdy poznany język sprawia, że stajesz się nowym człowiekiem! Johann Wolfgang von Goethe

5 10-1-25 Nasz cel: Opanowanie biegłości językowej na poziomie A1 w zakresie słuchania, czytania, interakcji i produkcji językowej oraz pisania zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego zgodnie z zasadą, że język ma służyć naturalnej komunikacji.

6 10-1-25 Jak będziemy się uczyć? W ciągu 24 dni spędzimy razem 100h. W 95% tego czasu będziemy używać języka niemieckiego. Założeniem jest „zanurzenie się” w niemieckiej rzeczywistości. Ale …

7 10-1-25 … bez paniki! Na początku niewiele zrozumiemy. Nawet geniusz by nie dał rady! Najpierw ćwiczymy intensywne słuchanie i prostą komunikację już od pierwszej godziny. Każdy zwrot najlepiej opanowywać jako zwrot komunikacyjny, leksykalny, a nie gramatyczny. Błędy są najnormalniejszą rzeczą pod słońcem. W nauce języka obcego każdy je popełnia i nie należy się nimi przejmować, bo …

8 10-1-25 … ćwiczenie czyni mistrzem, jak mówi niemieckie przysłowie. Ale też nikt się mistrzem nie narodził od razu. Podstawa to: Pozytywna motywacja i wyzbycie się lęku przed mówieniem. Żeby się komunikować lepiej powiedzieć źle niż nie powiedzieć wcale. Nie boimy się mówić, pytać, upewniać, stosując jak najczęściej język niemiecki.

9 10-1-25 Z czego się uczymy? Krótko – ze wszystkiego, co jest dostępne. Przede wszystkim z podręcznika, ale pracujemy też z filmem, różnorodnymi tekstami słuchanymi, programami multimedialnymi i stronami internetowymi, mapami, plakatami, czasopismami i innymi materiałami autentycznymi. Kurs intensywny to także systematyczna praca w domu.

10 10-1-25 Czego się spodziewać? Nastrój może ulegać wahaniom – na początku szybko odczujemy postęp, w połowie kursu możemy odczuwać, że materiał nas przerasta, pod koniec możemy mieć wątpliwości, czy faktycznie opanowaliśmy wszystko. Najważniejszy jest ciągły kontakt z niemieckim po kursie – powtórzenia we własnym zakresie, analizowanie podręcznika raz jeszcze, praca na portalach podanych przez lektora.

11 10-1-25 Życzę poczucia sukcesu podczas całego kursu i myślę, że czas spędzimy na intensywnej nauce, ale w miłej atmosferze.


Pobierz ppt "10-1-25 Jedynym narzędziem uskuteczniającym porozumiewanie się jest język. Filolog może pośredniczyć w tej komunikacji jako nauczyciel, doradca lub tłumacz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google