Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorządy Szkolne Jak zorganizować pracę samorządu, żeby włączyć w jego działania jak największą liczbę uczniów?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorządy Szkolne Jak zorganizować pracę samorządu, żeby włączyć w jego działania jak największą liczbę uczniów?"— Zapis prezentacji:

1 Samorządy Szkolne Jak zorganizować pracę samorządu, żeby włączyć w jego działania jak największą liczbę uczniów?

2 Samorząd Szkolny Samorząd szkolny to jeden z organów szkoły w którego skład wchodzą przedstawiciele klas. Na czele samorządu stoi Przewodniczący Samorządu Szkolnego. Każdy samorząd szkolny posiada opiekuna.

3 Nasz pomysł na samorząd Uważamy, że w każdej szkole powinny powstać sądy uczniowskie. Pełniły by one funkcje w pewnym sensie negocjatora. Rozwiązywałby szkolne konflikty między uczniami. Mógłby rozsądzać spory między nauczycielami i uczniami. Dopilnowywałby przestrzegania praw ucznia.

4 Nasz pomysł na samorząd Kolejną ważną zmianą było by zwiększenie demokracji w szkole. Zmniejszyła by się rola samego samorządu. Wszystkie sprawy które porusza samorząd by poruszali wszyscy uczniowie którzy posiadają legitymacje danej szkoły. Odbywały by się demokratyczne wybory.

5 Nasz pomysł na samorząd 3 i ostatnim naszym pomysłem na usprawnienie pracy szkoły jest powołanie rzecznika praw ucznia który nadzorował by prace sądu.

6 Naszym Zdaniem Naszym zdaniem współpraca między szkołami powinna działać także między samorządami szkolnymi a nie tylko między nauczycielami. Kilka szkół mogło by np. organizować razem pikniki itp.

7 Jak włączyć w działalność jak największą liczbę uczniów?? Samorząd szkolny powinien np. z innym samorządem szkolnym ustalić kiedy gdzie i jaki ma być temat spotkania szkół, a resztę spraw powinni się zbierać inni uczniowie i organizować. Tzn. Samorząd szkolny powinien nadzorować prace uczniów i ustalać najważniejsze sprawy a resztą powinni się zająć uczniowie nie tak jak teraz jest w naszych szkołach że na samorząd spada wszystko.

8 Dziękuje Dziękuje za poświęcenie czasu na debatę połączoną z prezentacją multimedialną. Mam nadzieje że się podobała Prace wykonali: Piotr Bryła Krzysztof Szkudlarek.


Pobierz ppt "Samorządy Szkolne Jak zorganizować pracę samorządu, żeby włączyć w jego działania jak największą liczbę uczniów?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google