Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowe Żywienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowe Żywienie."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowe Żywienie

2 Zdrowe odżywianie Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to co je. Wybieramy produkty ekologiczne, z niewielką zawartością tłuszczu i substancji identycznych z naturalnymi. Interesuje nas zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Więcej uwagi przywiązujemy do składników, które kupujemy do przyrządzenia posiłków. Co jednak daje nam zdrowe odżywianie?

3 Co daje nam zdrowe odżywianie się ?
Prawidłowe zdrowe odżywianie gwarantuje nam: silny, odporny na choroby organizm, lepsze samopoczucie, witalność, energię, dobrą kondycję, żywy, jasny umysł, piękną cerę, zdrowe włosy i paznokcie.    

4 Rola pożywienia dla organizmu człowieka:
Zaopatrywanie organizmu w składniki potrzebne do budowy i odbudowy komórek i tkanek Dostarczanie składników potrzebnych do wytwarzania energii Dostarczanie składników regulujących przemiany zachodzące w organizmie.

5 “Nie wystarczy jeść - należy się odżywiać” !!
 Nie należy wpychać w siebie wszystkiego co jest na stole, czy w lodówce. Należy jeść mądrze i wybierać to co jest nam potrzebne, nie tylko to na co mamy ochotę. Każdy człowiek ma swoje indywidualne potrzeby, o które dopomina się nasz organizm, a konkretnie brzusio. Na odżywianie składa się nie tylko co jemy, ale także jak spożywamy pokarm. Chodzi tu o stałe pory spożywania posiłków. Ważne jest, abyśmy jedli o stałych porach.!

6 Zasady zdrowego żywienia.
Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami. Pij płyny przed posiłkiem albo 2 godziny po posiłku. Dokładnie gryź i przeżuwaj spożywany pokarm. Spożywaj ostatni posiłek najpóźniej na 2 godziny przed nocnym spoczynkiem. Spożywaj minimum 1,5 litra wody dziennie.

7 Kilka dobrych rad na temat zdrowego żywienia:
Pamiętaj, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

8 Zamiast szklanki napoju gazowanego wypij szklankę wody!
Masz ochotę na ciastko?  Zjedz kiwi! Owoc ten hamuje apetyt na słodycze. Ponadto jeden owoc pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Unikaj piwa! Jedna butelka posiada około 250 kcal! Ponadto, chmielowy trunek wzmaga apetyt. Nie jedz w samotności.  Spożywanie posiłków w towarzystwie innych osób jest czynnikiem, który hamuje objadanie się.

9 Jak zachowuje się nasz organizm gdy żyjemy zdrowo ?
Praca w naszym organizmie faktycznie zmienia się, jest odczuwalna wyraźna zmiana. Choćby w naszym samopoczuciu, kondycji. Nie czujemy zmęczenia, nie chorujemy tak często. Nasze ciało pracuje właściwie. Nasze ciało jest zdrowsze, odporniejsze, jędrniejsze i młodsze! Oczywiście jeżeli będziemy stosować się do powyższych zasad cały czas, nie tylko okazjonalnie. Dobre funkcjonowanie organizmu może zapewnić tylko stałość, stabilność i ciągłość stosowania się do reguł.

10 Zdrowe odżywianie (wszędzie)
Obecnie wprowadzić zdrowe odżywianie do naszej diety jest o wiele prostsze niż kiedyś. Dziś powstaje wiele sklepów ze zdrową żywnością,. Poza tym dostępne są również bary i restauracje, gdzie promowane jest zdrowe odżywianie i serwowana jest zdrowa żywność pochodząca z ekologicznych hodowli i upraw. Ponadto coraz więcej słyszymy w telewizji, prasie, czy radiu o zdrowym odżywianiu i jego dobrym wpływie na samopoczucie i aktywność fizyczną. 

11 Jeszcze kilka słów o żywieniu nieracjonalnym 
Żywienie nieracjonalne powoduje, że czujemy się gorzej,  nasz organizm łatwiej poddaje się chorobom, szybko ulegamy zmęczeniu i znużeniu, cera  przybiera szary, ziemisty odcień. Złe nawyki żywieniowe prowadzą do rozwoju większości chorób cywilizacyjnych, pojawia się nadwaga, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory.

12 PAMIĘTAJ!!!! Narkotyki, papierosy, alkohol szkodzą zdrowiu! Jeśli będziesz ich używać nie będziesz żył zdrowo! Więc czas wziąć życie w swoje ręce,dosyć odkładania zdrowia na jutro !

13 Klasą która uczestniczyła w całym tym projekcie , była klasa III TH 
Oni wiedzą już bardzo dużo na temat zdrowego odżywiania

14 Zdrowe odżywianie się nie tylko dla ludzi – również dla naszych milusińskich 

15 A to My koordynatorki projektu :D również uczennice z III TH

16 Jabłko wieczorem, rano z humorem 

17 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Zdrowe Żywienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google