Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła w Europie, Europa w szkole. Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła w Europie, Europa w szkole. Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła w Europie, Europa w szkole

2 Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu

3 Kim jest socjolog?  jak dziecko wciąż dziwi się światu i pyta „dlaczego”?  nie przyjmuje niczego na zasadzie „bo tak to już po prostu jest”,  nie zadowala się oczywistym,  ma w sobie wrodzoną nieufność do tego, co widać na pierwszy rzut oka,  patrzy na ludzi i widzi jednostki, grupy społeczne, procesy, mechanizmy i zależności,  ciekawa jest tego, co ją otacza, innych ludzi,  nie boi się innych ludzi, nie boi się rozmów z nimi,  nie boi się zadawania dziwnych pytań i nie uznaje czegoś takiego, jak głupie odpowiedzi. Socjolog to osoba, która: Źródło: http://www.socjoszpieg.blox.pl

4  w agencjach marketingowych i reklamowych,  ośrodkach badania opinii publicznej,  podmiotach gospodarczych,  administracji rządowej i samorządowej,  organizacje pozarządowe o charakterze non - profit. To specjalista poszukiwany zarówno: Socjolog zawód XXI w.

5 Studia licencjackie  Asystent rodziny,  Profilaktyka społeczna i resocjalizacyjna,  Socjologia gospodarki i rynku pracy,  Socjologia pograniczna ze specjalizacją celną. Oferujemy 3-letnie studia licencjackie (BA) - Kształcimy praktycznie w ramach ścieżek dydaktycznych: Ukończenie studiów w Instytucie Socjologii PWSW pozwala na uzyskanie zawodowych kwalifikacji i tytułu licencjata w zakresie socjologii. Praktyka zawodowa stanowi integralną część procesu kształcenia.

6 Studentom socjologii na PWSW zapewniamy:  Uniwersytecką kadrę,  Wysokie stypendia socjalne i naukowe,  Nowy akademik o wysokim standardzie,  Możliwość indywidualnego trybu studiowania dla osób pracujących,  Wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus,  Koło Naukowe Studentów Socjologii.

7 KSZTAŁCIMY PRAKTYCZNIE Formy działalności Instytutu Socjologii Badania empiryczne Zajęcia terenowe Lustracje i wizyty studyjne Kampanie społeczne

8 Poznajemy dziedzictwo kulturowe naszego regionu

9

10 Festiwal przedsiębiorczości

11 Innowacyjne środki i sposoby nauczania

12 Studenci podczas projektu badawczego Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Jarosławia

13 ORGANIZACJA SEMINARIÓW I WSPÓŁPRACA Z LOKALNYM ŚRODOWISKIEM SPOŁECZNO- GOSPODARCZYM

14 Seminarium - Samorząd lokalny, 20 lat doświadczeń i nowe wyzwania...

15 Spotkanie studentów z ojcem Dariuszem Zielińskim misjonarzem

16 ORGANIZACJA KONFERENCJI NAUKOWYCH

17 Międzynarodowa konferencja naukowa Czy stracone pokolenie? Młodzież i jej dylematy na początku XXI w.

18 Międzynarodowa konferencja naukowa w Drohobyczu na Ukrainie

19 Międzynarodowa konferencja naukowa Młodzież wobec wyzwań społeczeństwa ryzyka

20 Studenci z pomocą pracowników Instytutu Socjologii przeprowadzają sondaże z udziałem mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego. BAROMETR OPINII STUDENTÓW SOCJOLOGII

21 Nasi studenci w terenie w trakcie realizacji badań empirycznych w ramach praktyki zawodowej

22 Młodzież wobec pierwszej pomocy Wykres 1. Jak Pan/Pani myśli, co mogłoby wpłynąć na częstsze uczęszczanie mieszkańców Przemyśla i okolic do kina? (N=242 )

23 Mieszkańcy Przemyśla i okolic o KINIE Wykres 2. Gdyby Pan(-i) byłby(-aby) świadkiem wypadku (np. zesłabnięcie lub zatrzymanie akcji serca), czy potrafiłby(-aby) Pan(-i) udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?(N=174)

24 WOLONTARIAT

25 Mikołajki organizowane przez studentów KNSS dla Domu Dziecka

26

27 Warsztaty w szkole gimnazjalnej na temat przemocy

28 SOCJOLOGIA WIZUALNA

29 Budynek biblioteki przed i po remoncie

30 Zmiana zniszczonej Sali gimnastycznej w Aulę dydaktyczną

31 Zagospodarowanie przestrzeni pod Kolegium Techniczne

32 Rewitalizacja uczelnianego parku

33 DLA TYCH CO LUBIĄ IMPREZY…

34 Życie studenckie to nie tylko nauka, ale także … Koncerty muzyczne w Przemyślu

35 Życie studenckie to nie tylko nauka, ale także … Czas wolny w Przemyślu

36 DLA AKTYWNYCH…

37 Narty w środku miasta

38 Baseny w Przemyślu i okolicach

39 ul. Tymona Terleckiego 2 37-700 Przemyśl tel. (16) 735 52 10 lub (16) 676 01 66 e-mail: socjologia@pwsw.pl DOŁĄCZ DO NAS ! http://www.facebook.com/socjologiapwsw http://www.facebook.com/pwsw.przemysl www.pwsw.eu/socjologia

40


Pobierz ppt "Szkoła w Europie, Europa w szkole. Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google