Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BlaskI i cienie wody Adriana Misztowt VIB Wrocław 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BlaskI i cienie wody Adriana Misztowt VIB Wrocław 2012."— Zapis prezentacji:

1 BlaskI i cienie wody Adriana Misztowt VIB Wrocław 2012

2 Co to jest woda ? Związek chemiczny o wzorze H2O, występujący w warunkach standardowych w stanie ciekłym. W stanie gazowym wodę określa się mianem pary wodnej, a w stałym stanie skupienia – lodem.

3 Po co nam ona jest ? Aby ciało człowieka właściwie funkcjonowało, potrzebuje on co najmniej 2 litrów płynów dziennie. Bez nawadniania nasz organizm się wysuszy. Woda zajmuje u na 60%. Woda jest nam także potrzebna do mycia się, utrzymywania czystości.

4 Ile jej mamy ? 97 % słone a słodkie to 3% (2% w lodowcach i 1% woda pitna) Czyli bardzo mało ! Musimy ją oszczędzać np.: zakręcać dokładnie kran, myć się pod prysznicem niż w wannie.

5 Stany skupienia wody Woda występuje najczęściej w postaci cieczy, jednak może być ona również ciałem stałym (lód lub snieg), a także gazem (para wodna).  ze stanu stałego w ciekły - topnienie  ze stanu ciekłego w stały - krzepnięcie  ze stanu ciekłego w gazowy - parowanie  ze stanu gazowego w ciekły - skraplanie  ze stanu stałego w gazowy - sublimacja  ze stanu gazowego w stały - resublimacja

6 Woda również jest domem
W wodzie mieszkają różne zwierzęta oraz rośliny - ryby, rozgwiazdy, koralowce. Świat mórz i oceanów jest bardzo rozległy a także piękny.

7 Jak powstaje opad atmosferyczny?
Deszcz powstaje tak jak widzimy na obrazku. W przypadku śniegu, gradu, woda zamarza w chmurach.

8 Kilka rodzajów wody Woda królewska Woda gulardowa Woda ciężka
Woda siarkowodorowa Woda twarda Woda utleniona Woda bromowa Woda amoniakalna

9 Woda na innych planetach?
NASA odkryła wodę na Marsie 31 lipca 2008 r. Występowanie znaczących ilości wody na innych ciałach niebieskich nie zostało wykazane, chociaż istnieją pośrednie dowody jej występowania, np. w głębi kraterów Księżyca i na niektórych księżycach Jowisza.

10 Podsumowanie Woda to związek chemiczny. Istnieją różne rodzaje wód.
Być może jest na innych planetach. W wodzie mieszkają także różne zwierzęta np. ryby, żółwie morskie. Opady powstają z pary wodnej. Istnieją trzy stany skupienia wody: stały, ciekły oraz gazowy. Trzeba oszczędzać wodę, ponieważ jest jej mało, a bez niej człowiek nie może żyć.

11 Dziękuję za obejrzenie !

12 Bibliografia http://www.riowellness.pl/blog/240


Pobierz ppt "BlaskI i cienie wody Adriana Misztowt VIB Wrocław 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google