Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓ Ż Y” Sprawozdanie z warsztatów Akademii Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole nr 4 Krosno Odrzańskie opracowała: Lilia Kowalczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓ Ż Y” Sprawozdanie z warsztatów Akademii Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole nr 4 Krosno Odrzańskie opracowała: Lilia Kowalczyk."— Zapis prezentacji:

1 „PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓ Ż Y” Sprawozdanie z warsztatów Akademii Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole nr 4 Krosno Odrzańskie opracowała: Lilia Kowalczyk

2  W akcji uczestniczyło pięć grup od najmłodszych po najstarsze dzieci uczęszczające do naszego przedszkola.  Warsztaty przeprowadzone zostały w czerwcu 2014 roku.  Przedszkolak potrafi powiedzieć co to jest bezpieczeństwo wie jak należy zachowywać się aby nie przytrafiło się coś złego.  Nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wraz ze swoimi Paniami chętnie podejmowały wszelkie działania. „ PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓ Ż Y”

3 „Co to jest bezpiecze ń stwo Przypomnieliśmy sobie czym jest bezpieczeństwo Pomogła nam w tym bajka pt. „Przygotowania do wakacyjnej podróży” Zwierzątek ze Zdrowego Zakątka. Przypomnieliśmy także ważne numery telefonów pod które należy dzwonić aby uzyskać pomoc. Podczas zabawy dzwoniliśmy do odpowiednich służb i prowadziliśmy rozmowę. Uczyliśmy się w ten sposób podawać istotne fakty z danego zdarzenia.

4 „Czym podró ż ujemy” Podczas kolejnych zajęć bawiliśmy się w zabawę ruchową „Pieszo czy na rowerze?” Odgadywaliśmy zagadki słuchowe - „Czy to prawda?” - Czy samochodem można podróżować nad morze? - Czy statek może płynąć po morzu? - Czy duży rower ma 4 koła? - Czy Samochód ciężarowy przewozi ludzi? - Czy skuter wodny może jechać po ulicy? - Czy samolot zatrzymuje się na skrzyżowaniu? Co pływa, co jedzie, a co lata?” – ćwiczenia w klasyfikowaniu:

5 Piramida zdrowego ż ywienia Pamiętamy również o piramidzie zdrowego żywienia podczas wakacji pamiętamy co powinniśmy jeść aby być zdrowym i jakie produkty są bezpieczne aby przetrwały podróż

6 „Wakacje nad morzem” Słuchanie wiersza E. Chotomskiej” Plecak, torba i walizka” Rozmawialiśmy o tym co należy zabrać w podróż nad morze oraz jak bezpiecznie spędzać czas. Podczas wakacji nad morzem oprócz leżenia na plaży, dzieci mogą z rodzicami chodzić na spacery brzegiem morza w poszukiwaniu muszli, bursztynów, uprawiać sporty wodne – windsurfing dla najmłodszych, narty wodne, pływanie motorówką, rejs statkiem oraz kąpiel w morzu, granie w piłkę plażową, puszczanie latawca, zwiedzanie portów i muzeów historii morskiej, zwiedzanie latarni morskiej. Ale pamiętamy o tym, że wszelkie podejmowane działania musza być uzgodnione z rodzicami lub opiekunami.

7 „Co zabierzemy nad morze, a co w góry”

8 „Przedstawienie Morska Podró ż ” Dzieci z naszego przedszkola przygotowały przedstawienie na zakończenie roku szkolnego pt. „Morska podróż” zabrały nas w daleką podróż w głębiny oceanu. Przebraliśmy się za piratów i piratki.

9 „Przedstawienie Morska Podró ż ”

10 „wakacje nad jeziorem” Wysłuchaliśmy wiersza „Wakacyjne rady” o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci podczas wakacji nad jeziorem. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji nad jeziorem i jak należy chronić się przed słońcem.

11 „Warsztaty plastyczne” Dzieci w grupach prezentowały swoje talenty artystyczne. Dzieci chciały wakacje spędzić nad morzem, jeziorem i w górach

12 Nasze wakacje

13 A niektórzy zamiast pływać łódką lub leżeć na plaży postanowili łowić ryby

14 Dzieci wiedzą,iż warto pamiętać o tym, że:  należy schłodzić skórę, zanim wejdzie się do wody (kark, twarz, okolice serca),  warto wybierać kąpieliska strzeżone, gdzie nad turystami czuwa ratownik,  nie można wchodzić do wody, kiedy wywieszona jest czerwona flaga,  powinno się wchodzić do wody pod opieką rodziców, opiekunów,  wypożyczając wodny sprzęt (kajak, rowerek, łódka, ponton), należy się upewnić, czy jest on sprawny,  do wody wchodzimy po upłynięciu min. 30 minut od ostatniego posiłku,  skakanie na główkę, może grozić utratą zdrowia, a nawet życia – nie wiemy jak głęboka jest woda i co może znajdować się na dnie jeziora. Na wakacje nad jezioro należy zabrać kremy z filtrem oraz inne akcesoria (kapelusz, czapka, okulary przeciwsłoneczne, parasol), które ochronią nad przed poparzeniem podczas -opalania.

15 „Wakacje w górach” Warto pamiętać o tym, że: wychodząc na wycieczkę w góry należy zostawić informację w miejscu, w którym przebywamy o trasie wycieczki i o której planujemy powrót, należy zabrać ze sobą mapę z zaznaczonymi szlakami górskimi, warto mieć pod ręką numer telefonu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - 601 100 powinno się wychodzić na górskie wycieczki wczesnym rankiem – pogoda najczęściej psuje się wczesnym popołudniem. Dzieci podróżują tylko pod opieka dorosłych

16 Bezpieczne zabawy na placu zabaw Podczas wspólnych zabaw należy przestrzegać zasada bezpieczeństwa pamiętamy o tym również podczas wspólnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym ale także po za nim

17 „ Ś piewali ś my piosenki i recytowali ś my wiersze” Złap lato za rękę zaśpiewaj piosenkę…..

18 Uczestniczyliśmy w wielu przedsięwzięciach sportowych propagując w ten sposób spędzanie wolnego czasu ale zawsze przypominamy pamiętamy o tym aby było bezpiecznie. III PRZEDSZKOLIADA KRO Ś NIE Ń SKA

19 Uczyli ś my si ę równie ż o tym jak zachowywa ć si ę podczas burzy i jak zgubimy si ę w lesie

20 Dekalog podró ż nika Wyjeżdżając na wakacje pamiętamy o dekalogu małego podróżnika

21 Podsumowanie warsztatów W ramach akcji dzieci podejmowały szereg zadań mający na celu uzmysłowienie im zagrożeń z niewłaściwego zachowania się podczas wakacyjnych podróży. Utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa. Przypomnieliśmy także Piramidę Zdrowego Żywienia. Nie zapominamy również o Zdrowym Odżywianiu podczas wakacji Przypomnieliśmy ważne numery alarmowe oraz jak należy zachować się gdy się wydarzy coś złego. Podczas realizacji warsztatów uczestniczyliśmy w wielu zabawach ruchowych. Powstało także wiele ciekawych wytworów plastycznych. W czasie akcji zaangażowani byli również rodzice dzieci.

22 TO MY Przedszkole Nr 4


Pobierz ppt "„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓ Ż Y” Sprawozdanie z warsztatów Akademii Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole nr 4 Krosno Odrzańskie opracowała: Lilia Kowalczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google