Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY”"— Zapis prezentacji:

1 „PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY”
Sprawozdanie z warsztatów Akademii Zdrowego Przedszkolaka Przedszkole nr 4 Krosno Odrzańskie opracowała: Lilia Kowalczyk

2 Warsztaty przeprowadzone zostały w czerwcu 2014 roku.
„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY” W akcji uczestniczyło pięć grup od najmłodszych po najstarsze dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. Warsztaty przeprowadzone zostały w czerwcu 2014 roku. Przedszkolak potrafi powiedzieć co to jest bezpieczeństwo wie jak należy zachowywać się aby nie przytrafiło się coś złego.   Nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wraz ze swoimi Paniami chętnie podejmowały wszelkie działania.

3 „Co to jest bezpieczeństwo
Przypomnieliśmy sobie czym jest bezpieczeństwo Pomogła nam w tym bajka pt. „Przygotowania do wakacyjnej podróży” Zwierzątek ze Zdrowego Zakątka. Przypomnieliśmy także ważne numery telefonów pod które należy dzwonić aby uzyskać pomoc. Podczas zabawy dzwoniliśmy do odpowiednich służb i prowadziliśmy rozmowę. Uczyliśmy się w ten sposób podawać istotne fakty z danego zdarzenia.

4 „Czym podróżujemy” Podczas kolejnych zajęć bawiliśmy się w zabawę ruchową „Pieszo czy na rowerze?” Odgadywaliśmy zagadki słuchowe - „Czy to prawda?” Czy samochodem można podróżować nad morze? - Czy statek może płynąć po morzu? - Czy duży rower ma 4 koła? - Czy Samochód ciężarowy przewozi ludzi? - Czy skuter wodny może jechać po ulicy? - Czy samolot zatrzymuje się na skrzyżowaniu? Co pływa, co jedzie, a co lata?” – ćwiczenia w klasyfikowaniu:

5 Piramida zdrowego żywienia
Pamiętamy również o piramidzie zdrowego żywienia podczas wakacji pamiętamy co powinniśmy jeść aby być zdrowym i jakie produkty są bezpieczne aby przetrwały podróż

6 „Wakacje nad morzem” Słuchanie wiersza E. Chotomskiej” Plecak, torba i walizka” Rozmawialiśmy o tym co należy zabrać w podróż nad morze oraz jak bezpiecznie spędzać czas. Podczas wakacji nad morzem oprócz leżenia na plaży, dzieci mogą z rodzicami chodzić na spacery brzegiem morza w poszukiwaniu muszli, bursztynów, uprawiać sporty wodne – windsurfing dla najmłodszych, narty wodne, pływanie motorówką, rejs statkiem oraz kąpiel w morzu, granie w piłkę plażową, puszczanie latawca, zwiedzanie portów i muzeów historii morskiej, zwiedzanie latarni morskiej. Ale pamiętamy o tym, że wszelkie podejmowane działania musza być uzgodnione z rodzicami lub opiekunami.

7 „Co zabierzemy nad morze, a co w góry”

8 „Przedstawienie Morska Podróż”
Dzieci z naszego przedszkola przygotowały przedstawienie na zakończenie roku szkolnego pt. „Morska podróż” zabrały nas w daleką podróż w głębiny oceanu. Przebraliśmy się za piratów i piratki.

9 „Przedstawienie Morska Podróż”

10 „wakacje nad jeziorem”
Wysłuchaliśmy wiersza „Wakacyjne rady” o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci podczas wakacji nad jeziorem. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji nad jeziorem i jak należy chronić się przed słońcem.

11 „Warsztaty plastyczne”
Dzieci w grupach prezentowały swoje talenty artystyczne. Dzieci chciały wakacje spędzić nad morzem, jeziorem i w górach

12 Nasze wakacje

13 A niektórzy zamiast pływać łódką lub leżeć na plaży postanowili łowić ryby

14 Dzieci wiedzą ,iż warto pamiętać o tym, że:
należy schłodzić skórę, zanim wejdzie się do wody (kark, twarz, okolice serca), warto wybierać kąpieliska strzeżone, gdzie nad turystami czuwa ratownik, nie można wchodzić do wody, kiedy wywieszona jest czerwona flaga, powinno się wchodzić do wody pod opieką rodziców, opiekunów, wypożyczając wodny sprzęt (kajak, rowerek, łódka, ponton), należy się upewnić, czy jest on sprawny, do wody wchodzimy po upłynięciu min. 30 minut od ostatniego posiłku, skakanie na główkę, może grozić utratą zdrowia, a nawet życia – nie wiemy jak głęboka jest woda i co może znajdować się na dnie jeziora. Na wakacje nad jezioro należy zabrać kremy z filtrem oraz inne akcesoria (kapelusz, czapka, okulary przeciwsłoneczne, parasol), które ochronią nad przed poparzeniem podczas -opalania.

15 „Wakacje w górach” Warto pamiętać o tym, że:
 wychodząc na wycieczkę w góry należy zostawić informację w miejscu, w którym przebywamy o trasie wycieczki i o której planujemy powrót,  należy zabrać ze sobą mapę z zaznaczonymi szlakami górskimi,  warto mieć pod ręką numer telefonu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  powinno się wychodzić na górskie wycieczki wczesnym rankiem – pogoda najczęściej psuje się wczesnym popołudniem. Dzieci podróżują tylko pod opieka dorosłych

16 Bezpieczne zabawy na placu zabaw
Podczas wspólnych zabaw należy przestrzegać zasada bezpieczeństwa pamiętamy o tym również podczas wspólnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym ale także po za nim

17 „Śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wiersze”
Złap lato za rękę zaśpiewaj piosenkę…..

18 III PRZEDSZKOLIADA KROŚNIEŃSKA
Uczestniczyliśmy w wielu przedsięwzięciach sportowych propagując w ten sposób spędzanie wolnego czasu ale zawsze przypominamy pamiętamy o tym aby było bezpiecznie.

19 Uczyliśmy się również o tym jak zachowywać się podczas burzy i jak zgubimy się w lesie

20 Dekalog podróżnika Wyjeżdżając na wakacje pamiętamy o dekalogu małego podróżnika

21 Podsumowanie warsztatów
W ramach akcji dzieci podejmowały szereg zadań mający na celu uzmysłowienie im zagrożeń z niewłaściwego zachowania się podczas wakacyjnych podróży. Utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa. Przypomnieliśmy także Piramidę Zdrowego Żywienia. Nie zapominamy również o Zdrowym Odżywianiu podczas wakacji Przypomnieliśmy ważne numery alarmowe oraz jak należy zachować się gdy się wydarzy coś złego. Podczas realizacji warsztatów uczestniczyliśmy w wielu zabawach ruchowych. Powstało także wiele ciekawych wytworów plastycznych. W czasie akcji zaangażowani byli również rodzice dzieci.

22 TO MY Przedszkole Nr 4 Przedszkole Nr 4


Pobierz ppt "„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google