Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo Życia Grudzień 2012 «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.» (J 1,12)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo Życia Grudzień 2012 «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.» (J 1,12)"— Zapis prezentacji:

1

2 Słowo Życia Grudzień 2012

3 «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.» (J 1,12)

4 Oto wielka nowina którą Jezus ogłosił i podarował ludzkości: jesteśmy dziećmi Bożymi, stajemy się nimi przez łaskę.

5 Ale w jaki sposób i komu dana jest ta łaska? „Tym, którzy Je przyjęli” i tym, którzy przyjmą Słowo w ciągu wieków.

6 Trzeba Je przyjąć z wiarą i miłością, wierząc w Jezusa jako naszego Zbawiciela.

7 Postarajmy się jednak głębiej zrozumieć, co oznacza być dziećmi Bożymi.

8 Wystarczy spojrzeć na Jezusa, Syna Bożego i na Jego odniesienie do Ojca: Jezus modlił się do swojego Ojca tak, jak w “Ojcze nasz”. Dla Niego Ojciec był „Abba”, to znaczy tatą, tatusiem, do którego zwracał się z uczuciem bezgranicznego zaufania i nieskończonej miłości.

9 Skoro jednak przyszedł na ziemię dla nas, nie wystarczało Mu, że sam znajduje się w uprzywilejowanej sytuacji.

10 Przez swoją śmierć za nas i odkupienie uczynił nas dziećmi Bożymi, swoimi siostrami i braćmi; umożliwił nam także za pośrednictwem Ducha Świętego, byśmy zostali wprowadzeni w łono Trójcy Świętej.

11 Dzięki temu i my możemy powtarzać Jego Boże wezwanie: „Abbà, Ojcze!» : “Tato mój, nasz Tatusiu” – ze wszystkim, co ono w sobie zawiera: pewność Jego opieki, bezpieczeństwo, powierzenie się Jego miłości, boską pociechę, siłę, zapał – zapał rodzący się w sercu człowieka, który jest pewny, że jest kochany.

12 «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.»

13 Tym, co nas czyni jedno z Chrystusem, a przez Niego – dziećmi w Synu, jest chrzest i płynące z niego życie łaski.

14 W tym fragmencie Ewangelii jest też pewne słowo odsłaniające głęboki dynamizm tego „synostwa”, które należy urzeczywistniać dzień po dniu. Trzeba bowiem „stawać się dziećmi Bożymi”.

15 Stajemy się, wzrastamy jako dzieci Boże, odpowiadając na Jego dar, żyjąc Jego wolą, która koncentruje się na przykazaniu miłości: miłości do Boga i miłości do bliźnich.

16 Przyjąć Jezusa znaczy bowiem rozpoznać Go we wszystkich naszych bliźnich. Wtedy także oni - jeżeli w naszej miłości do siebie odnajdą ślad, iskrę bezmiernej miłości Ojca - będą mogli rozpoznać Jezusa i uwierzyć w Niego.

17 «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.»

18 W tym miesiącu, w którym szczególnie wspominamy przyjście Jezusa na ziemię, starajmy się wzajemnie akceptować, widząc jedni w drugich samego Chrystusa i służąc Mu.

19 Wtedy miłość wzajemna, wzajemne poznanie na wzór tego, które łączy Syna z Ojcem w Duchu Świętym, zagości również między nami a Ojcem, i doświadczymy, że na nasze usta powraca ciągle wezwanie Jezusa: “Abbà, Ojcze”.

20 “Słowo życia”, życia”, publikowane co miesiąc przez Ruch Focolari Tekst: Chiara Lubich, 1998 Grafika: Anna Lollo we współpracy z ks. Placido D’Omina (Sycylia - Włochy) Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na http://focolare.pl/ Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie www.santuariosancalogero.org (skąd też można go pobrać) «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.».


Pobierz ppt "Słowo Życia Grudzień 2012 «Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.» (J 1,12)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google