Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8-15 Maja Tydzień Bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8-15 Maja Tydzień Bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”"— Zapis prezentacji:

1 8-15 Maja Tydzień Bibliotek

2 Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”

3 Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką, to ona stanowi centrum wymiany międzypokoleniowej, w którym doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość.

4 Na bibliotecznych półkach odnaleźć można zarówno historyczne dzieje i świadectwa dawnych wieków jak i współczesne teksty, a także opowieści futurystyczne. Starodawne druki mogą bez przeszkód współistnieć obok nowoczesnych technologii, audio czy ebooków.

5 Czytelnik w każdym wieku odnajduje w bibliotece skarbnicę wiedzy, przyjemność obcowania z literaturą piękną i cenne świadectwa minionych pokoleń.

6 Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje do Jubileuszu 650 lat w służbie książki, który wypada w tym roku. Dokument z 12 maja 1364 r., wydany przez króla Kazimierza Wielkiego, ustanowił Studium Generale.

7 Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje też do ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek.

8 Najciekawsze cytaty o książkach: Najciekawsze cytaty o książkach:

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18 Prezentację wykonały: Emilia Klecha Katarzyna Sobczyk


Pobierz ppt "8-15 Maja Tydzień Bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google