Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jesteś nastolatkiem? Czujesz się troszkę zagubiony? Mimo swojego wieku czasem nie wiesz co jest dobre, a co złe ? Może warto to sobie w końcu uświadomić.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jesteś nastolatkiem? Czujesz się troszkę zagubiony? Mimo swojego wieku czasem nie wiesz co jest dobre, a co złe ? Może warto to sobie w końcu uświadomić."— Zapis prezentacji:

1

2 Jesteś nastolatkiem? Czujesz się troszkę zagubiony? Mimo swojego wieku czasem nie wiesz co jest dobre, a co złe ? Może warto to sobie w końcu uświadomić ? TAK mój drogi - wspólnie powiedzmy NIE używkom !

3 ALKOHOLIZM Czemu młodzież tak często sięga po alkohol ? Jest wiele odpowiedzi na to pytanie. Jedni chcą zwyczajnie spróbować, inni chcą zaimponować osobom w swoim otoczeniu, a jeszcze inni myślą, że to pewnego rodzaju odskocznia od rzeczywistości. OTÓŻ NIE!! Alkohol nie jest niczym dobrym i nikt nie powinien po niego sięgać, a zwłaszcza ludzie młodzi. On nie daje nam nic dobrego, wręcz przeciwnie szkodzi naszemu zdrowiu, a często przez ten szkodliwy środek tracimy naszą świadomość.

4 NIKOTYNIZM

5 LEKOMANIA Bierzesz leki przeciwbólowe ? Z pewnością Twoja odpowiedź jest twierdząca, bo przecież każdy je bierze. Sięgamy po nie gdy boli nas głowa, ząb, brzuch lub cokolwiek innego. Rzadko jednak kto zastanawia się nad tym, że leki nawet te bez recepty potrafią uzależnić …

6 NARKOMANIA Wielu z nas z pewnością zna osoby, które zapaliły sobie chociaż raz w życiu tego potocznie nazywanego jonta. Wielu z nas niestety, uważa to za coś nie groźnego, a nawet fajnego. Rzeczywiście niestety tak nie jest… THC zawarte w marihuanie wyniszcza nas od środka. Marihuana jednak to tylko jeden z wielu narkotyków znajdujących się wkoło nas. Chcemy Wam przedstawić także inne narkotyki. Więc posłuchajcie przez chwilę …

7 Dopalacze Dopalacze – dopy, kto z nas o nich nie słyszał? Jeszcze całkiem niedawno dla osób pełnoletnich były one legalne, więc chyba nie mogą być aż tak szkodliwe? To podejście niestety jest mylne! Dopalacze to silne środki psychotropowe, w wielu z nich można znaleźć w składzie twarde narkotyki takie jak heroina czy amfetamina.

8 HASZYSZ Podobnie jak marihuany, lekceważona jest jego szkodliwość, bo to przecież tylko roślina… Mimo to, jest silnym środkiem psychoaktywnym, którego trzeba się wystrzegać, bo zawarte w niej THC może zniszczyć nasze młode umysły i spowodować silne zaburzenia.

9 LSD Często my młodzi, nazywamy go kwasem, często nie wiedząc dlaczego jest związkiem kwasu lizergowego i właśnie stąd ta potoczna nazwa. Powoduje on zaburzenia wzroku i prowadzi do halucynacji. Brzmi ciekawie ? Otóż nie ! Zastanów się, ile złego możesz zrobić podczas takich halucynacji, przecież nie wiesz, co Twój mózg Ci pokaże.

10 AMFETAMINA Ostatnio przybyło Ci parę kilogramów, albo chciałbyś być bardziej wysportowany i słyszałeś, że amfetamina może Ci w tym pomóc? Nie! Ona wcale Ci nie pomoże, jedynie wyniszczy Twój organizm od środka! Owszem, przez chwilę będziesz czuł się lepiej, bardziej pobudzony, ale później będzie Ci tylko gorzej. Odczujesz przygnębienie i zmęczenie. WARTO ? OCZYWIŚCIE, ŻE NIE! ODCHUDZAĆ MOŻNA SIĘ NA WIELE INNYCH SPOSÓB, A NIE MA NIC BARDZIEJ PRZYJEMNEGO, JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES BEZ ZBĘDNYCH DOPINGÓW

11 HEROINA Najniebezpieczniejszy, najszkodliwszy, najbardziej uzależniający narkotyk. Wystrzegaj się go jak ognia! Nawet pierwsza próba „skosztowania” tego narkotyku, może doprowadzić do uzależnienia, a właśnie ten narkotyk powoduje najwięcej ofiar śmiertelnych. Więc zastanów się, czy chcesz być kolejną… Największą przestrogą mogą być słowa, które napisała Barbara Rosiek w swojej książce: „Pamiętnik narkomanki” gdzie opisała swój narkomański los: „Nałóg niesie ze sobą rozpacz, lęk, wstręt do siebie i nienawiść do świata”

12 GDZIE ZNAJDZIEMY POMOC ? Znasz kogoś kto jest uzależniony? Może sam borykasz się z tym problemem? Nie zamykaj się z tym sam - poszukaj pomocy! Pokażemy tu, do kogo można się zwrócić, podamy numery telefonów dokąd możesz zadzwonić, by uzyskać pomoc. NIE POZWÓL, BY NAŁÓG ZABRAŁ CI MŁODOŚĆ! ANTYNARKOTYKOWY TELEFON ZAUFANIA-> 0 801 199 990 NARKOMANIA – POMOC RODZINIE POGOTOWIE MAKOWE-> 0 801 109 696

13 Zuzanna Batka Agata Jasion AUTORKI klasa 1B III LO PLOCK 2014 Ź ród ł a: Encyklopedia PWN, Wikipedia


Pobierz ppt "Jesteś nastolatkiem? Czujesz się troszkę zagubiony? Mimo swojego wieku czasem nie wiesz co jest dobre, a co złe ? Może warto to sobie w końcu uświadomić."

Podobne prezentacje


Reklamy Google