Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Narkotyki- Twój Świadomy Wybór Z czym mamy do czynienia … 1. Środki psychotropowe (potocznie narkotyki) jest to w powszechnej opinii grupa środków prawnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Narkotyki- Twój Świadomy Wybór Z czym mamy do czynienia … 1. Środki psychotropowe (potocznie narkotyki) jest to w powszechnej opinii grupa środków prawnie."— Zapis prezentacji:

1

2 Narkotyki- Twój Świadomy Wybór

3 Z czym mamy do czynienia … 1. Środki psychotropowe (potocznie narkotyki) jest to w powszechnej opinii grupa środków prawnie zakazanych. 2. Dzielą się na opiaty i opioidy.

4 Narkotyki Miękkie Haszysz Marihuana Halucynogeny Grzyby halucynogenne Pejotl LSD Twarde Kokaina Amfetamina Heroina Morfina LSD

5 Podział narkotyków na miękkie i twarde jest zbędny, ponieważ może on powodować błędne przekonania wśród potencjalnych ofiar. Niektórzy mogą uważać, że narkotyki miękkie są łagodniejsze i sieją mniejsze spustoszenie w naszym organizmie. TO JEST MIT!!!

6 Wiek pierwszego kontaktu z narkotykami.

7

8 NIECH CI NIE WCISKAJĄ KITU: po jednym się nie uzależni – jeden nie zaszkodzi! pomagają w nauce! rozwiązują problemy! są sposobem na dobrą zabawę! w każdej chwili można przestać brać ! inni mogli spróbować to i ja mogę ! prawdziwy narkoman daje w żyłę! pomagają przy odchudzaniu!

9 WARTE ZASTANOWIENIA… Sygnały, które mogą świadczyć, że Twój znajomy może mieć kontakt z narkotykami:

10 Nagła zmiana nastrojów Kłamstwa, wykręty Podkradanie pieniędzy, wynoszenie innych wartościowych przedmiotów Używanie określeń typu: dragi, jarać, dawać w żyłę, kanał Huśtawka nastrojów,( od euforii do zmęczenia ). Przesiadywanie w swoim pokoju, izolowanie się od reszty domowników. Typowo szkliste oczy.

11 Światłowstręt, zaczerwienienie i obrzęk powiek, wąskie lub nazbyt powiększone źrenice, brak reakcji na światło Specyficzne akcesoria- małe torebki foliowe, słomki, rurki, drewniane lub szklane fajki, opakowania po lekach Powroty do domu w stanie typowym dla upojenia alkoholowego. Wzmożone łaknienie lub utrata i nagły spadek wagi ciała Zapach na ubraniu, włosach (słodkawy, zielskowaty).

12 SŁAWNI O TRAWCE

13 Grzegorz Markowski Pierwszy raz zapaliłem skręta w 1982. Po marihuanie następuje wyciszenie oraz niesamowita wrażliwość na dotyk i dźwięki. Z "trawką mam do czynienia od wielu lat i potrafię zachować umiar; cieszę się nią. Nikotyna i alkohol są od marihuany o wiele groźniejsze!!..

14 Krzysztof Krawczyk Z "marychą" zetknąłem się w życiu wielokrotnie. Przyznam się, że do dziś bardzo sporadycznie zdarza mi się z nią zgrzeszyć. Patrzę na to jak na wypicie kieliszka dobrego koniaku. Wciąż jednak jest przyczyną mojego rozdarcia, jako chrześcijanina.

15 Anja Orthodox Marihuana swego czasu bardzo rozwaliła mi głowę, przechodziłam przez okropne stany. Kilku moich znajomych doprowadziła do fazy odmóżdżonej rośliny, rozbijała związki. Ta używka może mieć straszliwe działanie, ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo.

16 Oni już przyznali się do swoich błędów – czasem za późno

17 Drew Barrymore Jako 4-latka zagrała w E.T. Spielberga. Po sukcesie filmu zaczęła brać narkotyki. Pierwsze próby kuracji odwykowej podjęła mając 13 lat. Z nałogu wyszła jako 15-latka.

18 Macaulay Culkin Miał 6 lat, kiedy zagrał w filmie Kevin sam w domu. Jako nastolatek próbował wszystkich narkotyków. Teraz nie rozstaje się z marihuaną. Za jej posiadanie był aresztowany.

19 Melanie Griffith Jako 11-latka zaczęła grać w filmie. Nie radziła sobie ze sławą. Zaczęła brać tabletki uspokajające. Jako nastolatka sięgnęła po narkotyki i alkohol. Do dziś leczy się z uzależnień.

20 Max Cegielski Zaczął palić jointy, gdy miał 14 lat. W wieku 20 lat stał się telewizyjną gwiazdą i sięgnął po twarde narkotyki. Szybko trafił na odwyk. Po dwóch latach uwolnił się od nałogu.

21 Janis Joplin Zmarła po przedawkowaniu heroiny 1970 roku.

22 Ryszard Riedel Zmarł 30 sierpnia 1994 roku, po niewy- dolności serca, której przyczyną były narkotyki

23 JAK SIĘ BRONIĆ, JAK ZAPOBIEGAĆ? przede wszystkim należy rozmawiać o problemach pomagać w trudnych sytuacjach pomagać uwierzyć w siebie i doceniać nie spychać narkotyków do strefy tabu nie straszyć narkotykami, ale informować o skutkach zażywania kampanie antynarkotykowe

24 PODSUMOWANIE: Nie warto paprać sobie życia narkotykami, powinniśmy umieć powiedzieć NIE narkotykom i wszelkim używkom. Pamiętajmy o swoim zdrowiu, a także o rodzinie. To dla nich powinniśmy żyć, a nie dla środków odurzających.

25 CZY WARTO ???

26

27 PAMIĘTAJ !!! TO TY WYBIERASZ.

28 Informacje zostały zaczerpnięte z różnych źródeł m.in.: ulotek informacyjnych na temat narkomanii stron internetowych (Np. strona MONARU) Pozdrawiamy Autorzy: 1. Musiał Paweł 2. Wasik Edyta


Pobierz ppt "Narkotyki- Twój Świadomy Wybór Z czym mamy do czynienia … 1. Środki psychotropowe (potocznie narkotyki) jest to w powszechnej opinii grupa środków prawnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google