Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsza pomoc w porażeniach i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej o pierwszej pomocy w przypadku kontaktu z osobą porażoną, zaprosiliśmy na zajęcia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsza pomoc w porażeniach i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej o pierwszej pomocy w przypadku kontaktu z osobą porażoną, zaprosiliśmy na zajęcia."— Zapis prezentacji:

1 Pierwsza pomoc w porażeniach i nie tylko

2 Aby dowiedzieć się więcej o pierwszej pomocy w przypadku kontaktu z osobą porażoną, zaprosiliśmy na zajęcia Panią Pielęgniarkę. Opowiedziała ona dzieciom, jakie są objawy i skutki porażenia prądem i jak należy w takiej sytuacji postępować. Pokazała też, jak sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny i jak udzielać mu pomocy do przyjazdu karetki.

3 Zdobytą wiedzę uczniowie mogli pod okiem Pani Pielęgniarki sprawdzić w praktyce. Po uwolnieniu „porażonego” od źródła prądu z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa, sprawdzali pierwsze skutki porażenia, „wzywali” pomoc i układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

4 Chcąc utrwalić zdobyte umiejętności zaprosiliśmy do nas jeszcze panią, która prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy. Dzięki temu mogliśmy poćwiczyć na fantomie masaż serca, a dodatkowo dowiedzieliśmy się, jak postępować w przypadku omdleń.

5 Po tych zajęciach dzieci stwierdziły, że będą zawsze starać się rozważnie obchodzić z prądem, ale nie będą się też bały pomóc osobie, którą prąd poraził, ponieważ wiedzą, co należy w takiej sytuacji zrobić.


Pobierz ppt "Pierwsza pomoc w porażeniach i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej o pierwszej pomocy w przypadku kontaktu z osobą porażoną, zaprosiliśmy na zajęcia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google