Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Adama Jankowy kl. VI „d”.  We wrocławskim ZOO mamy wiele gatunków zwierząt. Jednym ze zwierząt jest szpak balijski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Adama Jankowy kl. VI „d”.  We wrocławskim ZOO mamy wiele gatunków zwierząt. Jednym ze zwierząt jest szpak balijski."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Adama Jankowy kl. VI „d”

2  We wrocławskim ZOO mamy wiele gatunków zwierząt. Jednym ze zwierząt jest szpak balijski.

3 Ogród zoologiczny we Wrocławiu - założony w 1865, jest drugim pod względem wieku na ziemiach polskich (po Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu założonym w 1797) i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem w Polsce. Powierzchnia ogrodu to 30 ha.

4 Szpak balijski (Leucopsar rothschildi) – gatunek ptaka z rodziny szpakowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Leucopsar.

5 Upierzenie białe, z czarnymi końcówkami sterówek i lotek oraz niebieską otoczką wokół oczu. Odkryty w 1911 na wyspie Bali, dla której jest endemiczną formą. Obecnie prawie na wymarciu, w stanie dzikim żyje 6 osobników. Często hodowany w zoo i w hodowlach badawczych, w Polsce m.in. w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu (gdzie wykluły się jedyne w Polsce młode tego gatunku) i w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Populacja w tych ośrodkach liczy 850 osobników.

6

7 ZDJĘCIE PRZEDSTAWIAJĄCE SZPAKA BALIJSKIEGO SYSTEMATYKA TEGO PTAKA

8

9  Szpaki balijskie (Leucopsar rothschildi) - w przeciwieństwie do naszych krajowych szpaków, noszących ciemne, prawie czarne upierzenie - są prawie całkowicie białe. Tylko końcówka ogona i krawędzie skrzydeł są u tego gatunku czarne. Wokół oka biegnie pas niebieskiej skóry. Należą do najbardziej zagrożonych wytępieniem gatunków zwierząt

10 Na świecie żyje najwyżej 500 osobników, wszystkie w prywatnych hodowlach lub ogrodach. Szpaki balijskie są wymagające, muszą mieć bogatą dietę: owoce, warzywa, owady i ani grama żelaza, na które są bardzo wrażliwe.

11 Na Bali żyły na granicy lasów. Teraz drzew na tej indonezyjskiej wyspie już prawie nie ma, bo dominują pola ryżowe. Ostatnią grupę szpaków, która mieszkała w lokalnym azylu ktoś wykradł. Innym z powodów jest to, że ludzie łapią tego ptaka, bo podobają się im jego pióra i je wyrywają.

12  Wikipedia.pl  Youtube.pl  Zoo.wroclaw.pl  Google.pl


Pobierz ppt "Prezentacja Adama Jankowy kl. VI „d”.  We wrocławskim ZOO mamy wiele gatunków zwierząt. Jednym ze zwierząt jest szpak balijski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google