Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zamieszkuje lasy liściaste. Upierzenie samca w różnych odcieniach brązu: głowa, kuper i ogon brązowopomarańczowe, kark szary, podbródek i kantarek czarne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zamieszkuje lasy liściaste. Upierzenie samca w różnych odcieniach brązu: głowa, kuper i ogon brązowopomarańczowe, kark szary, podbródek i kantarek czarne."— Zapis prezentacji:

1

2 Zamieszkuje lasy liściaste. Upierzenie samca w różnych odcieniach brązu: głowa, kuper i ogon brązowopomarańczowe, kark szary, podbródek i kantarek czarne. Spód ciała beżowy, a grzbiet ciemnobrązowy. Skrzydła ciemne z szeroką białą pręgą. Lotki metalicznie granatowo połyskują. Dziób zmienia kolor zależnie od pory roku: w szacie godowej jest ciemnoszary, a w spoczynkowej bladobeżowy.kantarek

3 Mieszka w śródpolnych zadrzewieniach z wysokimi drzewami oraz większe parki, aleje, bardzo często w środku miast. Upierzenie na całym ciele czarne z fioletowym, metalicznym połyskiem. U starych osobników pióra przy nasadzie dzioba wytarte. Bardzo często mylony z krukiem, ale znacznie od niego mniejszy. krukiem

4 Występuje w borach, lasach iglastych z pod szczytem świerkowym. U obu płci czarny wierzch głowy, biały kuper i długi, czarny ogon. Skrzydła długie, czarne z białą pręgą. U samca pierś jaskrawoczerwona, grzbiet niebieskawopopielaty. U samicy pierś bledsza, brązowo-różowa, grzbiet brązowoszary.

5 Mieszka w lasach, które są w pobliżu rzek i łąk i również w górach. Upierzenie czarne z metalicznym połyskiem. Duży, masywny dziób. Głowa duża, na podgardlu charakterystycznie nastroszone pióra. Długi, klinowaty ogon.

6 Zamieszkuje lasy, parki, bory. Upierzenie oliwkowozielone na wierzchu ciała, a zielonożółte na spodzie. Boki głowy szare. Ogon krótki, wyraźnie rozwidlony, czarny na końcu, a żółty u nasady. Dziób mocny, stożkowaty, barwy cielistej.

7 Występuje w sadach, lasach ogrodach i parkach. Wierzch głowy niebieski, biało obrzeżony (czapeczka samicy może być trochę bledsza). Skrzydła i ogon jasnoniebieskie podobnie jak wierzch głowy, grzbiet żółtozielony, spód ciała żółty. Czarny wąski pasek oczny sięga od dzioba aż na tył głowy. Czoło i policzki białe. Czarny podbródek przedłuża się w czarne linie na bokach głowy, które łączą się, tworząc obrożę. Na karku jasna plamka.

8 Sikora bogatka Zamieszkuje :parki, sady,ogrody i lasy. Czarna głowa z białymi policzkami. Wierzch ciała oliwkowy, a pokrywy skrzydłowe szaroniebieskie z białym prążkiem. Spód żółty z czarną, podłużną pręgą (szerszą u samca niż u samicy).

9 Grzbiet i brzuch popielate, natomiast górna część piersi, głowa, skrzydła i ogon czarne z metalicznym połyskiem. Dziób czarny, masywny, nieco zakrzywiony. Dawniej zamieszkiwała prawie wyłącznie doliny rzek, obrzeża jezior, małe laski w pobliżu łąk i terenów wilgotnych. Obecnie także obrzeża wszelkich lasów i zadrzewień śródpolnych oraz parki miejskie.

10 Zamieszkuje zadrzewienia typu parkowego, obrzeża lasów liściastych i mieszanych, często sady i ogrody. Najbardziej charakterystyczną cechą jest karminowoczerwona "twarz", kontrastująca z czarnym wierzchem głowy i pręgą za uszami oraz z białymi policzkami. Upierzenie na grzbiecie brązowe, pierś biała z niewyraźną brązową przepaską, brzuch i kuper białe. Rozwidlony ogon czarny, skrzydła również czarne z żółtą pręgą.lasów liściastychmieszanych Zamieszkuje zadrzewienia typu parkowego, obrzeża lasów liściastych i mieszanych, często sady i ogrody. Najbardziej charakterystyczną cechą jest karminowoczerwona "twarz", kontrastująca z czarnym wierzchem głowy i pręgą za uszami oraz z białymi policzkami. Upierzenie na grzbiecie brązowe, pierś biała z niewyraźną brązową przepaską, brzuch i kuper białe. Rozwidlony ogon czarny, skrzydła również czarne z żółtą pręgą.lasów liściastychmieszanych

11 Zamieszkuje niewielkie, młode drzewostany z domieszką olchy i brzozy, z kępami krzewów pośród pól i łąk, jak również stare, opuszczone sady i ogrody w pobliżu ludzkich siedzib. Upierzenie biało- czarne z metalicznym połyskiem, ogon stopniowany, długi. Głowa, dziób, gardziel, skrzydła, tył ciała i ogon ciemnoczarny, odcinający się jaskrawo od pozostałych, białych części ciała.Zamieszkuje niewielkie, młode drzewostany z domieszką olchy i brzozy, z kępami krzewów pośród pól i łąk, jak również stare, opuszczone sady i ogrody w pobliżu ludzkich siedzib. Upierzenie biało- czarne z metalicznym połyskiem, ogon stopniowany, długi. Głowa, dziób, gardziel, skrzydła, tył ciała i ogon ciemnoczarny, odcinający się jaskrawo od pozostałych, białych części ciała.olchybrzozyolchybrzozy

12 Głównie zamieszkuje parki i miasta, czasem również ruiny, skały i obrzeża drzewostanów. Upierzenie czarne, a boki szyi, głowy i karku łupkowoszare. Na głowie czarna "czapka". Tęczówki mlecznobiałe, widoczne z daleka, tworzące silny kontrast z ciemnym upierzeniem.

13 Bocian Biały Zamieszkuje osiedla ludzkie lub ich sąsiedztwo, przeważnie w rejonach z rozległymi dolinami rzecznymi i wilgotnymi łąkami. Zamieszkuje osiedla ludzkie lub ich sąsiedztwo, przeważnie w rejonach z rozległymi dolinami rzecznymi i wilgotnymi łąkami. Upierzenie białe z wyjątkiem czarnych lotek i ogona. Nogi i dziób czerwone.Upierzenie białe z wyjątkiem czarnych lotek i ogona. Nogi i dziób czerwone.lotek

14 Zamieszkuje osiedla ludzkie i ich najbliższe otoczenie. Krępy, o stosunkowo dużej głowie i mocnym dziobie. U samca wierzch ciała brązowy z ciemniejszymi paskami, spód szary. Policzki szare, oddzielone brązową pręgą od szarego wierzchu głowy. Na podgardlu czarny śliniak. Na policzku, w odróżnieniu od mazurka, brak czarnej plamki, a na skrzydle tylko jedna biała pręga. Dziób w okresie lęgowym czarny, a poza nim szary. Nogi brązowe lub różowe. Samice o szarobrązowym upierzeniu, na grzbiecie paskowanym, bez wyraźnych cech charakterystycznych. Nad okiem nie zawsze wyraźna jaśniejsza brew. Nogi różowe, dziób szary. mazurka

15


Pobierz ppt "Zamieszkuje lasy liściaste. Upierzenie samca w różnych odcieniach brązu: głowa, kuper i ogon brązowopomarańczowe, kark szary, podbródek i kantarek czarne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google