Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

  "TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK" Punkt Przedszkolny w Górnie Grupa przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Górnie liczy 25 dzieci (17 dziewczynek i 8 chłopców),

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "  "TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK" Punkt Przedszkolny w Górnie Grupa przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Górnie liczy 25 dzieci (17 dziewczynek i 8 chłopców),"— Zapis prezentacji:

1

2   "TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK" Punkt Przedszkolny w Górnie Grupa przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Górnie liczy 25 dzieci (17 dziewczynek i 8 chłopców), w tym 10 dzieci 3-letnich i 15 dzieci 4- letnich. Liczebność grupy jak do tej pory nie uległa zmianie. Zajęcia są prowadzone od godziny do Wychowawca: Emilia Zielińska Asystent nauczyciela: Agata Stępień

3 Opieka i zajęcia dydaktyczno-wychowawcze
Opieka i zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Opieka Rodzice (opiekunowie prawni): przyprowadzają do przedszkola dziecko o określonej godzinie, pozostawiają je pod opieką nauczyciela i asystenta nauczyciela oraz odbierają w ustalonym czasie. Nauczyciel i asystent nauczyciela: mają świadomość swojej odpowiedzialności za życie i zdrowie powierzonych opiece dzieci. Troska o pełne bezpieczeństwo wychowanków jest priorytetem wszelkich działań, są także obecni przy rozchodzeniu się dzieci do czasu, gdy wszystkie dzieci zostaną odebrane przez rodziców, prawnych opiekunów lub osób do tego upoważnionych.

4 Pracownicy obsługi: ponoszą współodpowiedzialność za bezpieczny pobyt dziecka w przedszkolu, zwracają uwagę na bezkonfliktową i bezpieczną zabawę dzieci oraz ich zgodne korzystanie ze wspólnych zabawek i sprzętu w sali. Podczas zabaw dowolnych w sali, nauczyciel (oraz personel pomocniczy) zwraca uwagę na bezkonfliktową i bezpieczną zabawę dzieci, ich zgodne korzystanie ze wspólnych zabawek. Nauczyciel obserwuje dzieci podczas zabaw, kieruje zabawą w nieznacznym stopniu lub ją inspiruje, ewentualnie ingeruje w konflikty między dziećmi, jeśli te nie są w stanie same ich rozwiązać. Przy przemieszczaniu się grupy dzieci ustawiają się i łapią za maskotkę - węża.

5 Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne
Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Praca wychowawczo-dydaktyczna obejmowała realizację treści zawartych w programie: Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci, MAC Edukacja, autorstwa: Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej. Treści programowe (październik): 1. Aktywność społeczna (To ja, Nasze rodziny). 2. Aktywność artystyczna (Nasz kontakt z techniką). 3. aktywność poznawcza (Poznajemy przyrodę). Treści programowe (listopad): 1. Aktywność poznawcza (Poznajemy przyrodę). 2. Aktywność ruchowa i zdrowotna (Dbamy o nasze zdrowie, Nasz kontakt z techniką).

6 Treści programowe (grudzień) 1. Aktywność społeczna (Nasza grupa). 2
Treści programowe (grudzień) 1. Aktywność społeczna (Nasza grupa). 2. Aktywność poznawcza (Poznajemy przyrodę). 3. Aktywność społeczna (Nasze rodziny). Treści programowe (styczeń) 1. Aktywność poznawcza (Poznajemy przyrodę). 2. Aktywność ruchowa i zdrowotna (Dbamy o nasze zdrowie. Nasze bezpieczeństwo na co dzień). 3. Aktywność społeczna (Nasze rodziny).

7 W ramach zajęć były wykorzystywane m. in
W ramach zajęć były wykorzystywane m.in.: - zabawy integracyjne, które ułatwiają akceptację i rozumienie siebie, jak i innych, - zabawy muzyczno-ruchowe, opowieści ruchowe, zabawy pozwalające poznać swoje ciało, - zabawy słowne, opowiadania, bajki, wiersze, historyjki obrazkowe, - zestawy ćwiczeń porannych w tym: (zabawy orientacyjno-porządkowe, ćw. dużych grup mięśniowych, ćw. wyprostne, ćw. uspokajające, podskoki, bieg, marsz). - zabawy ruchowe twórcze, - zestawy zabaw ruchowych nr I metodą R. Labana, nr II z wykorzystaniem dramy według Szadkowskiej, nr III według K. Wlaźnik, nr IV z przyborami- laskami, nr V i nr VI - elementy metody Weroniki Sherborne (zestaw zabaw

8 ruchowych nr VII), - ćwiczenia ortofoniczne, - zabawy dydaktyczne, - zabawy na boisku i placu zabaw oraz spacery na świeżym powietrzu, - praca w książce, w kartach pracy rozwijających percepcję wzrokową i słuchową, w kartach pracy rozwijających mowę i aktywność twórczą oraz w ćwiczeniach plastycznych (pakiet "Przedszkole czterolatka”). - omówienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i na jego terenie, na drodze, podczas wycieczki i spacerów, a także pobytu na placu zabaw.

9 System motywacyjny: - obrazki medale, uśmiechnięte żółte buźki lub smutne czerwone buźki, - pochwały na forum grupy, - kolorowe pieczątki za prace w książeczkach, pracach plastycznych, - "poczekalnia" (odpoczynek na ławeczce), - kącik przemyśleń (stanie w kącie adekwatnie do wieku 3 lub 4 minuty), - rozmowa z dzieckiem i jego rodzicami.

10 Działania zrealizowane: 1). 22. 10. 2013 r
Działania zrealizowane: 1) r. odbyła się uroczysta inauguracja roku dla dzieci i rodziców z udziałem wszystkich osób związanych z projektem "Twórczy przedszkolak" (m. in. władze gminy, dyrekcja szkoły, przedstawiciele województwa, koordynator projektu, psycholog, przedstawiciele lokalnej służby zdrowia, ksiądz proboszcz parafii w Górnie, nauczyciele). 2) r. wizyta dzieci u pielęgniarki szkolnej (zwiedzanie gabinetu zabiegowego, rozmowa połączona z pokazem sprzętu medycznego, wskazówki odnośnie zdrowego trybu życia, rady na przeziębienie i zdrowy marchewkowy poczęstunek).

11 3) r. - odbyła się wycieczka do kieleckiego "Teatru Lalki i Aktora Kubuś" na przedstawienie pt. "Nieznośne słoniątko". 4) r. - "Dzień Pluszowego Misia" ( zabawy z maskotkami, rozmowy na temat ulubionych bajkowych misiów i pluszaków dzieci, rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na szacunku i akceptacji). 5) r. – zorganizowano „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” z udziałem rodziców, dziadków i bliskich dzieci. 6) r. - zorganizowano „Spotkanie świąteczne pt. „Jasełkowe przedstawienie” z udziałem rodziców i bliskich dzieci.

12 7) r. – „Sałatka owocowa” – przygotowanie przez dzieci wspólnej owocowej sałatki, składającej się z: mandarynek, winogronu i bananów. 8) r. – Wizyta w bibliotece szkolnej. 9) r. – Sąsiedzka wizyta w aptece. 10) r. – Dzień Babci i Dziadka.

13 Działania zaplanowane w projekcie w drugim półroczu to: 1
Działania zaplanowane w projekcie w drugim półroczu to: 1. Konkurs tańca IV/V 2. Wyjazd do teatru Kubuś – V 3. Spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Matki i Ojca - V 4. Wycieczka do Bałtowa VII

14 Nowe zabawki i sprzęty w Punkcie Przedszkolnym w Górnie
Nowe zabawki i sprzęty w Punkcie Przedszkolnym w Górnie Dzieci 3 i 4-letnie z Górna dostały nowe zabawki. Wśród nich znalazły się m. in. pomoce do zajęć wychowawczo-dydaktycznych: zestawy klocków, zwierzątka- przewlekanki, kostki manipulacyjne, magnesy, magnetyczne labirynty, buciki do manipulacji, waga do zabawy, guziki matematyczne, logiczne nakładanki- kształty i wielkości, tabliczki do ćwiczeń oburącz ze ślimakiem, jabłkiem, labiryntem, układanki zwierzęta i lokomotywa, geometryczne kształty z tworzywa, karty zadań, przybijanki, nakładanki obrazkowe, skrzynia budowniczego, tunel stonoga, duży zestaw obiadowy, zestaw do herbaty i akcesoria kuchenne, wózek spacerowy z podnóżkiem, wózek gondola, lalki, samochody, torba małego muzyka, piłka.

15 Dzieci otrzymały również zabawki do zajęć wsparcia psychologicznego i logopedycznego. Pomoce do zajęć wsparcia logopedycznego to m.in.: wiatraczki, balony, bańki, lustro logopedyczne, pomoce do ćwiczenia kinestezji artykulacyjnej, do czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją, materiały językowe z głoską r po spółgłoskach, lalki (chłopiec i dziewczynka), rymowanki i naśladowanki, zabawy usprawniające buzię i język, rękawiczki bezpudrowe, program logopedyczny eduSensus, walizkę logopedyczną.

16 Natomiast pomoce do zajęć wsparcia psychologicznego to m. in
Natomiast pomoce do zajęć wsparcia psychologicznego to m.in.: zestaw kontrolny PUS, zestawy "Balbina z Lublina", "Gutek i Balbina", Łatwe zagadki dla Jacka i Agatki", "Idę do szkoły", "Skoncentruj się", "Zgaduj zgadula", gra - rybki, pacynki "Poznajemy emocje", test wzroku, małe drewniane korale, mozaika Zuzi, "Co czujesz?", zestawy "Logico Primo'.

17 Nie zapomniano również o pomocach do zajęć "Spotkań ze sztuką" i "Angielskiego na wesoło". Pomoce do zajęć ze sztuki to: sztalugi artystyczne, suszarki metalowe i tablice moderacyjne, oprócz tego dzieci dostały m. in.: przybory do pisania i malowania (bloki białe, kolorowe, bibułę, teczki, duże arkusze papieru kolorowego, zestawy flamastrów, kredek, ołówki, farby plakatowe, akwarelowe, pastele, kubeczki do wody, klej, nożyczki zwykłe i do wycinania wzorków, kolorowe kartki i gotowe kształty do origami) Pomoce do zajęć z języka angielskiego to: zestawy "Happy Hearts" z oprogramowaniem, książeczki: "Ludzie, którzy nam pomagają", "Mądre dziecko- mój pierwszy angielski" oraz płyty CD z piosenkami "Angielski dla dzieci".

18 Dodatkowo dzieci otrzymały sprzęt multimedialny i audiowizualny m. in
Dodatkowo dzieci otrzymały sprzęt multimedialny i audiowizualny m.in.: telewizor, laptop, dwie drukarki, sprzęty, które będą wykorzystywane na zajęciach umuzykalniających: dzwonki dla każdego dziecka, gitarę, keyboard oraz mikrofony. Nowe zabawki sprawiły dzieciom ogromną radość. Maluchy dając upust swojej wyobraźni do zabawy wykorzystały również pudełka po ich zawartości. Wszystkie przedszkolaki są bardzo szczęśliwe i bardzo chętnie się bawią.  

19 Współpraca z rodzicami: Rodzice są na bieżąco informowani o słabych i mocnych stronach ich dzieci, postępach, problemach i sprawach związanych z życiem przedszkola. Każde dziecko posiada również zeszyt do korespondencji w którym nauczyciel przekazuje rodzicom wiadomości i uwagi. Rodzice mogą również liczyć na konsultacje z nauczycielem bądź asystentem nauczyciela zawsze przed zajęciami lub tuż po ich zakończeniu.

20 Dziękuję za uwagę! Emilia Zielińska


Pobierz ppt "  "TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK" Punkt Przedszkolny w Górnie Grupa przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Górnie liczy 25 dzieci (17 dziewczynek i 8 chłopców),"

Podobne prezentacje


Reklamy Google