Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

oraz nowe funkcje w systemie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "oraz nowe funkcje w systemie"— Zapis prezentacji:

1 oraz nowe funkcje w systemie
Rozliczenia w KS-PPS oraz nowe funkcje w systemie Marcin Jaworski Skorzęcin, 26 Kwiecień 2008

2 Zakres prezentacji Rozliczenia w KS-PPS Nowości w systemie
Załącznik nr 5 Zaopatrzenie do „obcych” oddziałów Lista deklaracji Korygowanie danych zmigrowanych z Pakietu Świadczeniodawcy Wersjonowane ICD9 Nowości w systemie VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

3 Rozliczenia w KS-PPS Załącznik nr 5
Wskazuje usługi jakie można sprawozdać raportem zbiorczym Dane do raportu w module rozliczenia Wypełnianie na podstawie usług POZ Świadczenia zawarte w umowach raportowane raportem SWIAD Świadczenia zbiorcze raportowane raportem ZBPOZ VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

4 Rozliczenia w KS-PPS Zaopatrzenie do „obcych” oddziałów
Na karcie zlecenia konieczność wyboru pochodzenia wniosku Raport ZPOSP automatycznie dzielony na oddziały Eksport do oddziału innego niż podpisana umowa wymaga wprowadzenia identyfikatora świadczeniodawcy Konieczność założenia konta na SZOI / Portalu Świadczeniodawcy we wszystkich oddziałach, do których chcemy raportować. VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

5 Rozliczenia w KS-PPS Lista deklaracji
Rozszerzenie PDX – to nie jest żaden plik Acrobat Reader W SZOI sprawozdawane w funkcji Deklaracje POZ, nie jak dotychczas Listy POZ 3 raporty zwrotne: Potwierdzenie z oddziału z przypisaniem do konkretnej usługi z umowy Potwierdzenie z centrali NFZ ze wskazaniem deklaracji przeniesionych do innych świadczeniodawców Rozliczenie – informacja o liczbie deklaracji w poszczególnych grupach do wystawienia rachunku refundacyjnego VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

6 Rozliczenia w KS-PPS Korygowanie danych zmigrowanych z Pakietu Świadczeniodawcy Znowu jest trudniej na terytorium „wroga” Od 2008 roku wszystkie usługi trafiają na szablony rachunków Pakiet Świadczeniodawcy zaczął przekazywać te dane w plikach migracji od ostatniej wersji wypuszczonej w marcu Aktualizacja PŚ nie powoduje, że informacja o szablonach pojawia się w plikach migracyjnych – znajdą się tam tylko rozliczenia wykonane w nowej wersji PŚ Konieczność wyciągnięcia z oddziału listy usług wraz z numerami szablonów, na których zostały rozliczone w celu wprowadzenia tej informacji do PPS i możliwości prawidłowych korekt. VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

7 Rozliczenia w KS-PPS Wersjonowane ICD9
Pierwsza faza modyfikacji przygotowującej system do rozliczania szpitali wg JGP Nowa (trzecia) edycja ICD9 wprowadza zmianę opisów usług identyfikowanych tymi samymi kodami co dotychczas np USG łuku aorty zastąpiło USG tarczycy W celu zachowania prawidłowej informacji o dotychczas wykonanych procedurach, procedury w wersji trzeciej są przechowywane w osobnej przestrzeni adresowej wydzielonej wersją Podczas dodawania procedur do świadczenia wymagana będzie decyzja użytkownika o wyborze procedur wg starej lub wg nowej klasyfikacji Największe zmiany w badaniach laboratoryjnych, w których zmieniono znaczenie 90% kodów materiałów do badań laboratoryjnych (paznokcie -> mocz) VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

8 Nowości w KS-PPS Udostępniono opcję zmiany serwera Firebird 1.5 na 2.0 (nowe instalacje wykonywane wyłącznie na FB 2.0) Dostosowanie kart świadczeń i pozycji rozliczeniowych do wymogów sprawozdawczych w roku 2008 Nowe formaty importu danych z plików XLS/CSV Można zamawiać ICD9/10 Dodano możliwość skonfigurowania połączenia za pośrednictwem serwera PROXY do połączeń z KSEWD (aktualizacje, OSOZ) Dodano obsługę kuponów RUM (w tym śląskich generowanych z kart) Rozszerzono listę sposobów wyszukiwania świadczeń VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

9 Nowości w KS-PPS Przycisk Nowy pacjent na karcie świadczenia
Reorganizacja modułu POZ pod kątem usług sprawozdawanych raportem zbiorczym i statystycznym w roku 2008 Dodano sprawozdanie finansowe wymagane przez OWNFZ obsługiwane przez Sygnity Dodano nowe możliwości filtrowania deklaracji Umożliwiono wystawienie rachunku refundacyjnego na podstawie szablonu odebranego w zwrotce rozliczenia deklaracji VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

10 Nowości w KS-PPS Dodano nowe uprawnienie o nazwie KWOTY – opcja dodatkowo płatna Dodano nowe uprawnienie o nazwie SEDIT Dodano możliwość wskazania pozycji rozliczeniowych do rozliczenia z tytułu OC. Umożliwiono generowanie wydruku załączników rozliczeniowych do programów onkologicznych i terapeutycznych do wybranego raportu statystycznego. Wprowadzono mechanizm aktualizacji przyrostowych VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

11 Nowości w KS-PPS Nowa opcja płatna – drukowanie karty statystycznej szpitalnej i raportu MZ-Szp11. Umożliwiono dodanie do składu leku recepturowego gotowego leku wybieranego z bazy BLOZ Dodano możliwość skonfigurowania serwera POP3 do odbierania raportów zwrotnych oraz SMTP do wysyłania raportów do oddziałów obsługiwanych przez Sygnity Dodano generator raportów – możliwość opracowania klientowi dowolnego zestawienia VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.

12 Dziękuję za uwagę VII Spotkaniu Szkoleniowo-Integracyjnym Partnerów Handlowych KSS KAMSOFT Sp. z o.o.


Pobierz ppt "oraz nowe funkcje w systemie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google